Kdo by neznal slavnou písničku Michala Tučného o báječném chlapovi, co si vezme báječnou ženskou a ti dva celý den jen tak sedí a popíjejí Châteauneuf-du-Pape…!
Už si také v duchu pobrukujete? Nebo si snad nemůžete vzpomenout?
 https://www.youtube.com/watch?v=gaMq-D7K8ls
Vždy jsem si myslela, že název vína si textař Zdeněk Rytíř vymyslel, ale to vůbec není pravda. Châteaunef -du- Pape existuje, najdeme ho v Provence a patří k nejznámějším vinařským oblastem ve Francii.
Samotné městečko je velice příjemné, budete se v něm cítit moc dobře. Není příliš velké, ale určitě ho na své cestě nepřehlédnete. Jeho dominantou jsou totiž trosky hradu (Château), který zde nechal postavit ve 14. století papež Jan XXII. jako své letní sídlo. I když z papežského hradu zůstaly jen trosky, z jeho slávy těží oblast dodnes. 
Víno z Châteauneuf-du-Pape poznáte lehce podle papežské pokrývky hlavy – tiáry a dvou zkřížených klíčů sv. Petra, tedy podle tradičních symbolů papežů. 
Všechna vína z této oblasti jsou vynikající, nejsem znalec, ale mně chutnalo např. suché červené víno Chateau Fortia, které se prý skvěle hodí k biftekům, grilovaným masům, drůbeži a sýrům.
Léto je v plném proudu, na zahrádkách se griluje osošest a toto víno se dá koupit i u nás… 
Tak na co ještě čekáte?!
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account