V sobotu před druhou adventní nedělí jsme si udělali s manželem výlet do Nymburku. Cestou k domovu jsme zvládli ještě zastávku v Mladé Boleslavi.
Ze zkušeností již víme, že toto město bývá v období svátků vždy krásně nazdobené, ale o adventu jsme zde ještě nebyli. Zaparkovali jsme tedy kousek od centra “starého města”, abychom se zde prošli a vše si stihli prohlédnout.
Co nás oba zaujalo, byla opět nádherná květinová výzdoba ve velkých nádobách, které jsou rozmístěné po celém historickém centru města.
Na Staroměstkém náměstí jsme pak mohli obdivovat asi největší adventní kalendář, který jsme kdy viděli. Celá budova magistrátu, respektive její okna směřující na náměstí se na toto období proměnila v “okýnka”, na jaká jsme zvyklí u klasických adventních kalendářů. Pokud ještě nenastal ten správný den, v okně je velká číslice, v den “D” se pak číslo promění v obrázek.
Náměstí zdobí též pěkně provedený betlém, nechybí vánoční stromeček ani stánek s nápoji. A tak, pokud máte chuť, můžete si zdejší procházku zpříjemnit nějakým tím svařáčkem či vánočním punčem.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account