Vánoce patří k nejkrásnějším svátkům v roce. Stejně jako k Vánocům patří cukroví, tak tradice velí připravit se na ně velkým vánočním úklidem, abychom podtrhli slavnostnost okamžiku. Nemluvíme však o běžném úklidu, který zahrnuje vysávání, vytírání či setření prachu z poliček. Vánoční úklid byl považován již za dob našich babiček za proces lidově řečeno od stropu až po podlahu. Přinášíme vám tipy, na co při svátečním úklidu nezapomenout, aby váš domov zářil čistotou a pozitivní energií. 

Vzpomeňte si, kdy jste naposledy prala záclony a závěsy. Že je to již pěkně dlouhá doba? Tak šup s nimi do pračky. Když jste u toho prádla, zkontrolujte, zda máte čistý vánoční ubrus a nezůstaly na něm žádné následky loňského hodování. Taková mastná skvrna od ryby dokáže zanechat neplechu i na vypraném prádle. Naštěstí jsou dnes na trhu i produkty, které si dokážou poradit rychle i s těmi neodolnějšími skvrnami.

Značka NEON vytvořila dva profesionály na odstranění skvrn. Vyzkoušejte OXI WHITE nebo OXI ACTION, které si poradí i se skvrnami od svátečního oběda, vína či kávy. OXI WHITE je určen pro odstranění skvrn z bílého prádla, OXI ACTION můžete zvolit na bílé i barevné prádlo. 

Když už jsme zmínili záclony, nezapomeňte se vrhnout před jejich vyvěšením na mytí oken a okenních rámů. Vánoční svícen okna zaručeně více prozáří, jakmile se vám budou okna blýskat čistotou. Mytí oken většinou opravdu nepatří mezi oblíbené domácí práce, a právě proto je při příležitosti vánočního úklidu nevynechejte. Kdy jindy je vhodnější doba se na ně vrhnout? I s tímto úkolem vám mohou pomoci jak efektivní čisticí prostředky, tak šikovní pomocníci, jako jsou elektrické stěrky oken, které lze využít nejen na okna, ale pomohou vám i při úklidu koupelny.

Čištění oken na nejvyšší úrovni vám umožní vysavač na okna WV 6 Plus od značky Kärcher, který obsahuje bateriový vysavač na okna, úzkou odsávací hubici (speciálně pro okna s lištami a úzké okenní plochy), láhev s rozprašovačem s potahem z mikrovlákna, čisticí prostředek, nabíjecí stanici a výměnnou baterii (pro čištění bez přerušení). Tento nový model je flexibilnější, má inovativní technologii stěrky a delší dobu chodu baterie. S tímto přístrojem máte čistá okna beze šmouh či sprchový kout raz dva a přitom se ani trochu neušpiníte.

Máte doma domácího mazlíčka? Přiznejte se, kdy jste mu naposledy vyprali pelíšek? Tipneme si, že to již nějaký pátek bude. Potěšte svého miláčka, ať již pejska nebo kočičku, a provoňte mu pelíšek čistotou. Ovšem doporučujeme nezapomenout jej před vložením do pračky pořádně vysát. Odměnou vám bude spokojený domácí mazlíček, který si možná také zaslouží před vypráním pelíšku sváteční koupel a příjemné podrbkání.

Nakonec by stálo za zamyšlení, zda neodkládáte po celý rok nějakou tu drobnou opravu či vymalování pokoje. Pokud partnerovi připomínáte již několik měsíců, aby vám opravil dvířka v kuchyni či nasadil nové žárovky, zkuste ho požádat, aby vám byl v rámci vánočního úklidu nápomocen a drobných oprav se chopil. Odměnou vám bude čistý a útulný domov, kterého si ve sváteční volno maximálně užijete.   

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account