Oba s manželem máme procházky po skanzenech velmi rádi a z větší části máme již všechny, které se v naší vlasti nalézají prochozené, do některých jezdíme i opakovaně v rámci různých akcí (vánoční, velikonoční a pod). V tom strážnickém jsme ovšem byli poprvé. Z našeho pohledu a odhadu se jedná asi o největší areál, když pominu ten v Rožnově pod Radhoštěm, který je však rozdělen na několik samostatných expozic.

Prohlídku skanzenu si můžete vychutnat jak s průvodcem, tak si můžete celý areál prohlédnout i sami. Ve větších objektech jsou pak jednotlivě průvodci, či spíše průvodkyně oblečené ve stylových šatech, které k dané chalupě povědí více a seznámí návštěvníky s životem v dobách minulých. Postupně se dozvíme o tom, co provázelo obyvatele od narození v takové chalupě až do samotného skonu. Jaké se tehdy dodržovaly tradice, jaké byly povinnosti a co vše život na vsi v dobách minulých obnášel.

Celkově jsme byli z tohoto areálu oba nadšení. Parkovné před vchodem do skanzenu je zdarma (parkoviště slouží zároveň i jako parkoviště pro návštěvníky nedalekého zámku). Vstupné pro dospělou osobu činilo v letošním červenci 140 Kč.

Do areálu se vstupuje skrz nádherně zrekonstruovanou velkou budovu, kde krom pokladny a krámku se suvenýry nalezneme i toalety a restauraci. Jsou zde umístěny i odkládací boxy na zavazadla.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account