Přírodní léčba rakoviny č. 5: Gersonova terapie
Dr. Max Gerson byl brilantní německý lékař, který se ujímal zesláblých pacientů s rakovinou poté, co s nimi západní medicína ukončila léčbu slovy „vyzkoušel jste naše veškeré možnosti léčby. Nic už pro vás nemůžeme udělat“. Gersonovi se však podařilo vyléčit velké procento z nich. 
V té době byla tuberkulóza kůže horší, než rakovina. Gerson vyléčil 446 ze 450 pacientů s kožní tuberkulózou, což je míra vyléčení vyšší než 99%!
Gersonova terapie je založena na skutečnosti, že dvě hlavní příčiny rakoviny jsou nedostatečnost a toxicita. Gersonova terapie obsahuje v podstatě 3 věci:
1. Řízení soli a vody (omezit sodík, zvýšit draslík)
2. Odstranění toxinů (kávové klystýry, omezení živočišných bílkovin) (Info o kávových klystýrech v češtině zde uspesna-lecba.cz.)
3. Výroba energie (ATP) (přidávat jód, provádět hyperstravování, tj. nejlepší možná výživa v co největším množství)

Gersonův protokol léčby rakoviny v podstatě sestává ze 13 zeleninových šťáv (každý 230 g) denně, 1 zeleninové polévky, bylinných čajů a kávových klystýrů. Neobsahuje žádné živočišné produkty, žádný alkohol a kofein, žádnou sůl, žádný bílý cukr (malé množství medu je v pořádku), žádné obiloviny (kromě malého množství žita), žádné luštěniny, bobule, ananas ani houby. Nádory nerostou z cukrů, obsažených v zeleninových šťávách, protože je enzymy udržují pod kontrolou.
Gersonova práce pokračuje pod dohledem jeho dcery Charlotty, která protokol vyladila. Zjistili, že nádory rostou ze sodíku, živočišných bílkovin a tuku (jedinou výjimkou je lněný olej, který je jediný olej, který nepodporuje nádory, ale pomáhá zásobovat pacienty esenciálními mastnými kyselinami). Charlotte tvrdí, že sůl/sodík je druh jedu (protože je to inhibitor enzymu) a není nezbytný pro lidskou výživu, proto není součástí Gersonova protokolu. Dánský vědec, profesor Jens Christian Skou z Aarhusovy univerzity, zjistil v roce 1957, že v buňce existuje sodno-draselná pumpa (https://phys.org/news/2013-10-mechanism-sodium-potassium-revealed.html) (za což v roce 1997 obdržel Nobelovu cenu). Sodík je umístěn mimo buňku (slaná voda), zatímco draslík je uvnitř buňky (sladká voda). Pacienti s rakovinou musí jíst hodně potravin s vysokým poměrem draslík/sodík (např. banány, guava, fíky, nektarinky, broskve), aby znovu vyvážili přebytek sodíku. V současné moderní stravě je velký nedostatek draslíku a nadužívání sodíku, a také nedostatek hořčíku a nadměrné množství vápníku. Gersonův přístup je zcela vědecký – záměrně zvyšoval hladinu draslíku a hořčíku u svých pacientů, čímž nechal rakovinu vyhladovět, neboť ji zbavil „paliva“. Výsledky jeho léčby jsou úchvatné. (Léčba Gersonovou terapií v ČR: zde: http://www.regeneracni-centrum.cz/vyvoj-gersonovy-terapie/)

VIDEO – Gersonova terapie je cesta k života, zahrnuje mj. správné stravování, čistí mysl a chronické nemoci. Video rozhodně stojí za zhlédnutí.
 
Zdroj: Makia Freeman: Cancer Busting Myths Natural Cancer Cures (2); Překlad: Jana Schön
Foto: Pexels

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account