Jaké nápoje jsou vhodné a kterým se raději vyhnout?

V letních měsících máme tendenci sáhnout po hodně chladných, studených nápojích, Tyto  nás však ochladí pouze na chvíli, do doby, než se dostanou do trávicího traktu. Potom naopak začnou naše tělo zahřívat.

Pro naše tělo je ideálním nápojem jakýkoli neslazený vlažný čaj. Naprosto ideálním nápojem je pak je vlažný neslazený mátový, bazalkový či zelený čaj. Máta i bazalka patří mezi bylinky, které mají na naše tělo ochlazující účinky, stejně jako některé látky obsažené v zeleném čaji. Bazalka nás navíc může ochránit před úpalem.

Dalším skvělým nápojem je pak obyčejná vlažná voda. Ne každý jí má rád, možno ji ochutit mátou či okurkou, šťávou z citronu či limety. V tu chvíli získáme naprosto dokonalý nápoj. Takto ochucená vlažná voda nám bude nejen chutnat, máta a okurka navíc zvýší ochlazující účinky na naše tělo.

Milovníci kávy se mohou v horkých letních dnech ochladit a osvěžit její náhražkou – obilnou kávou. Káva nám sice díky kofeinu dodá energii, nedodá však našemu tělu vodu, naopak mu jí odnímá. Existují různé druhy obilné kávy, nejdostupnější obilná káva je Caro, kterou můžeme koupit v mnoha obchodech. Pokud nás má obilninová káva ochladit, je třeba ji pít vlažnou. Můžeme jí ochutit studeným mlékem.

A nakonec i dobrá zpráva pro pivaře. Jedno lehce vychlazené pivo, idálně nealkoholické je ideálním nápojem například pro cyklisty. Tento nápoj je nejen ochladí a osvěží, dodá jim také antioxidanty a minerály, vhodné pro podporu regenerace po sportovním výkonu.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account