Rak (22. 6. – 22. 7.)

O racích je všeobecně známo, že milují svůj domov, svou rodinu a svoje rodinné zázemí. Jsou to citlivé duše plné emocí, přesto se však často řídí logikou a rozumem. Za všech okolností se snaží vybudovat Domov s velkým D, kde se budou cítit dobře nejen oni sami, ale i jejich nejbližší. Ke své spokojenosti potřebují harmonický domov, útulný a plný zeleně, klidu a pohody.
Ideálním designovým stylem pro zrozence ve znamení raka bývá rustikální styl, venkovský, přírodní, vintage nebo tzv. hygge styl. Preferují soulad, pohodlí a rodinné zázemí.
Rak nemá rád změny
Lidé ve znamení raka nemají rádi ve svém domově změny, čím jsou starší, tím hůře je snášejí. Velmi si zakládají na tradicích a rodinných zvyklostech. Nejsou nároční, domov zařizují pro sebe a svou rodinu, nezáleží jim příliš na módních trendech nebo na značkových produktech. Jejich vlastní styl a vkus je pro ně důležitější.
Rádi si uchovávají hodnoty, na kterých jim záleží, obklopují se nábytkem, dekoracemi a doplňky, ke kterým se váží nějaké vzpomínky, které mají svůj příběh a „duši“. Někdy se může zdát jejich domov trochu přeplněný, neboť vše má pro ně nějaký význam a neradi se starých věcí zbavují. Pokud se jim podaří vyladit si svůj domov k „dokonalosti“ málokdy ho přestavují nebo mění.
I přesto, že je ke své minulosti silně citově připoután, jeho domov bývá vkusný, praktický a útulný. Elegantní uspořádání jejich domova působí osobitým a stylovým dojmem.
Domov ženy ve znamení raka
Ženy ve znamení raka jsou často až posedlé péčí o svůj domov, neustále ho vylaďují a snaží se o co nejútulnější rodinné hnízdečko. To také bývá často velmi něžné a hřejivé. Milují vázy plné květin, vonné svíčky, dřevěné svícny, starodávný porcelán nebo starou Singrovku po své babičce. Jejich domov je plný luceren, polštářků, květin, měkkých látek, rodinných fotografií a památečních doplňků či dekorací a má osobitou, domáckou a útulnou atmosféru. Pokud kupují do svého domova novou věc, musí se jim líbit na pohled, zaujmout jejich duši a srdce, a stejně si občas ještě nechají od svých blízkých poradit.
Přírodní materiály hrají prim
Raci milují přírodní materiály a hlavní roli u nich hraje dřevo. Jeho vůně, struktura, barva a pocit útulné hřejivosti je zkrátka vždy dostane. Mimo dřeva můžete v račím domově často najít kámen a keramiku nebo zelené sklo. Textilie volí měkké, zaujme je vlna, recyklovaná bavlna i len.

Kov raci příliš v oblibě nemají, působí na ně chladným dojmem, a to neladí k jejich emocím. S kovovými doplňky by proto měli raci ve svém domově šetřit, chtějí-li se v něm cítit opravdu dobře.
Pokud žijete s rakem, nenuťte ho žít v bytě plném ostrých rohů a geometrických tvarů. To rozhodně nedělá dobře jeho citlivé duši. Tvrdé materiály, hrany, ostré rohy a špičaté předměty v něm vyvolávají pocit nebezpečí a ohrožení. Preferujte proto spíše zaoblenost a měkké materiály.
 
Dekorace a doplňky
Někteří raci tíhnou ke kouskům, které již za sebou mají svůj příběh, milují staré věci, recyklované materiály a zrenovované staré věci. Nesnesli by vyhodit tu úžasnou kredenc po pratetě, kam se ještě z boku uklízí dřevěné žehlicí prkno a která je navíc plná broušeného skla, sošek a růžového porcelánu.
Raci jsou bytostně spojeni se svými domovy, a tak citlivě vybírají vše, co navozuje klid v duši a srdci. Rádi se obklopují fotografiemi své rodiny i svých předků, ale i míst, kde se cítili vyloženě dobře a ke kterým získali vazbu. To samé může platit o různých dárcích a maličkostech, kterých si cení. Přidejte nejrůznější suvenýry z cest, které v nich vyvolávají pocity příjemně strávených chvil a máte alespoň hrubou představu o tom, jak jejich domov vypadá.

Nejdůležitější místo v račím domově?
Raci milují svou rodinu a své blízké. Středobodem jejich domova proto bývá kromě koupelny kuchyně s jídelnou, nejlépe rovnou propojená s obývacím pokojem. Potřebují velký jídelní stůl, nejlépe z masivního dřeva, u kterého rádi všechny pohostí. Odehrávají se zde rodinné večeře i nedělní obědy, různé oslavy i rodinná setkání. Tuto místnost má rak rád prostornou, světlou, kuchyně bývá zařízená nadstandardně a na vybavení klade vysoké nároky. Opět i zde najdete dekorace plné příběhů a minulosti. Dřevěné ruční mlýnky na kávu a koření, stará kuchyňská váha nebo kořenky po babičce. Tyto kousky jsou pro raky mimořádně důležité a vyvolávají u nich pocit opravdového domova.
 
Barvy račího domova
Raci si libují ve všech barvách vody, od modré až po zelenou, a to ve všech jejich odstínech. Od pastelových přes tyrkysovou, mořskou zeleň až po tmavě syté barvy. Jako kontrast volí většinou bílou. Zelená barva u nich vyvolává pocit sounáležitosti s přírodou, uklidňuje jejich rozbouřené emoce a navozuje pocit bezpečí. Modré odstíny podpoří jejich touhu pečovat o své blízké a bílá barva jim evokuje čistotu, nevinnost, světlo a spiritualitu.
 
Nejvhodnější vůně
Raci všeobecně tíhnou hodně k přírodě, milují přírodní materiály a zelenou barvu, proto vás určitě nepřekvapí, že milují také čisté a lehké květinové vůně.
Chcete-li rakovi udělat radost a podpořit jeho klid, dopřejte mu vůni růží nebo šeříku či fialek.
Jeho pečovatelské rodinné sklony umocní sladká vůně složená z heřmánku, jasmínu, citronu, lilie, růží a řebříčku. Zároveň dodává zrozencům tohoto pasivně-agresivního znamení pevnější půdu pod nohama, aby pociťovali větší jistotu.
Romantické raky potěší vůně jasmínu, lilie nebo růže.
Ve chvílích, kdy se rak cítí nejistý, nebo je náladový, uklidní ho vřelá vůně heřmánku a řebříčku.

Rak. Foto: Pinterest/FlowerSchool NY
 
Květiny, rostliny, zeleň
Každé znamení má nějakou svoji rostlinku, která na jeho osobnost působí blahodárně a odráží jeho vlastnosti. Lidé ve znamení raka milují živé rostliny a květiny. Na zahradě u nich často najdete skalky, které jsou nejen plné keřů a zeleně, ale dobře naaranžovaný kámen znásobí potěšení pro oči těchto zrozenců. Nemají-li zahradu nebo alespoň balkon, pěstují mnoho květin doma nebo mají plné vázy řezaných květů.
Mezi květiny, které rakům prospívají, patří bezesporu Lopatkovec. Stejně jako račí znamení jde o rostlinu jemnou s něžnými bílými květy, která je ale velice odolná a vydrží opravdu hodně. Navíc čistí ovzduší a zbavuje ho škodlivých chemikálií.

Rak: Lopatkovec, Foto: istock.com
Typ uklízeče nebo nepořádníka?
Raci svůj domov milují, o tom není pochyb a jejich domácnost bývá vkusná a upravená. Nesnášejí nepořádek a chaos, vše bývá úhledně urovnané. Přesto se nedá říci, že by úklid nějak zvlášť milovali. Jde spíše o nutnost, o potřebnou činnost, a tak jí zkrátka vykonají. Velké gruntování a generální úklidy u nich ovšem přicházejí na řadu opravdu zřídka. Většinou uklidí rychle a zejména to, co je vidět na první pohled. Utřou prach, uklidí vše na své místo, vyvětrají a zalijí květiny.
Venkov nebo město?
Pokud bychom měli hodnotit, zda se pro raky hodí více bydlení ve městě nebo na venkově, jednoznačně bychom sáhli po druhé variantě. Pro raky je život na vesnici, nebo přímo na samotě u lesa, jako dělaný. Hluk, smog a šrumec velkoměsta jim vůbec neprospívají. Toto znamení plné emocí a romantických představ potřebuje svoje klidné rodinné zázemí, pár dobrých sousedů, zahradu a rybník a bude naprosto spokojené.
Na vodu nesmíme zapomenout
Protože raci patří mezi vodní znamení, potřebují ke svému životu vodu. Jejich rodinný dům většinou najdete u řeky či rybníka, na pozemku může protékat potůček, bude vlastnit bazén nebo se alespoň někde v blízkosti vyskytuje koupaliště. Bydlí-li rak v bytě, počítejte s akvárkem plným rybiček nebo malou fontánkou a perfektně zařízenou koupelnou s velkou vanou a sprchovým koutem.
 
ROZHOVOR S RAKEM:
Každý člověk je originál a ani lidé narození ve stejném znamení nejsou stejní. Každého navíc ovlivňuje mnoho dalších aspektů. My jsme se proto zeptali naší milé Veroniky Hruškové, specialistky na tvorbu webu a vizuální komunikaci, narozené právě ve znamení raka, jak vypadá její domov.
 
Specialistka na tvorbu webů a vizuální komunikaci Veronika Hrušková
“Jsem od přírody zvědavý a upovídaný člověk, což se v tomto oboru ukázalo jako moje skrytá síla. Jsem kreativní, ráda něco tvořím a tou největší odměnou je, když za sebou vidím skvělé výsledky. Mám ráda jednoduchost a minimalismus. Mým šálkem kávy je také design, cestování, focení, dobré knihy, psychologie, staré filmy a růžové víno.”
www.veronikahruskova.cz
 
Veroniko, nakolik Vás článek vystihuje? Můžeme si Váš domov takto představit?
Až jsem sama překvapená, jak popis sedí . Je pravda, že si zakládám na rodinných zvyklostech a tradice miluju. V bydlení upřednostňuji minimalismus, eleganci a vzdušnost. Kuchyň máme propojenou s obývákem a celé místnosti dominuje velký dřevěný stůl, kde se scházíme. Barev u nás moc nenajdete, byt máme laděný do bílé, béžové a šedé barvy.

 
Je to takový skvělý základ, který se dá barevně dobře kombinovat v průběhu celého roku. Zakládám si na kvalitních přírodních materiálech. Miluji len, je příjemný a praktický zároveň. Co u nás doma nesmí nikdy chybět? Pak jsou to čerstvé květiny, mezi mé nejoblíbenější patří královské lilie v bílé barvě, difuséry s vůní jasmínu, konvalinek nebo lilií a černobílé fotografie na stěnách, které si sama fotím a zároveň jsou pro mě vzpomínkou na výjimečné okamžiky.
 

 
Máte doma nějaké starožitné kousky po babičce nebo doplňky z recyklovaných materiálů?
Nepatřím k tzv. sběratelům, sice se u nás najde i pár předmětů, které si necháváme kvůli jejich „duši“, ale spíše doma máme pouze to, co opravdu potřebujeme. Takže jeden starožitný kousek po babičce doma mám.
 
Jaký interiérový styl se vám líbí?
Obecně se mi hodně líbí funkcionalismus, ale co se týká oblíbeného interiérového designu, tak ten nemám žádný, který bych vyloženě preferovala. Mě je jedno v jakém stylu je dům nebo byt zařízený, ale na co hodně koukám, zda je vše sladěno do posledního detailu, zda je interiér osobitý a co prostor vypovídá o lidech, kteří v něm žijí. Prostě detail dělá celek.
 
Našla byste u nás nějaký úžasný kousek, který přesně vystihuje váš domov a skvěle by ho doplnil?
Určitě! Jedním z úžasných kousků je třeba tato jednoduchá skleněná dóza, která je doplněná o dřevěné víčko, jednoduchá a přesto krásná! 
https://www.interde.cz/bloomingville–sklenice-hona-s-vikem–cira/
Bloomingville, Sklenice Hona s víkem, čirá
Moje další tipy 🙂
https://www.interde.cz/bloomingville–sada-prkenko-a-sekacek-na-bylinky–akaciove-drevo/
https://www.interde.cz/bloomingville–sada-koktejlovych-pomucek–stribrna–nerezova-ocel/
https://www.interde.cz/bloomingville–koktejlovy-vinny-chladic–stribrny–nerezova-ocel-3-5l/
https://www.interde.cz/bloomingville–sada-sklenic-na-piti-fenja–cire–sklo–250ml/
https://www.interde.cz/bloomingville-keramicke-zapichy-na-bylinky/
https://www.interde.cz/dw-home–vonna-svicka-ve-skle–almond–15-oz/

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account