-
MichelleM added a new article – Zdravotní sestra, aneb nezbláznila jsem se já na stará kolena. před 2 lety
Praktická sestra
životní zvrat
a nezbláznila jsem se já na stará kolena?
V době ukončení základní školy a to 8. ročníkem, kdy mi bylo 14 roků jsem sotva věděla, co s životem. Ale nějak jsem tušila, lákalo mě vzdělání ve zdravotnictví, zdravotní sestra ne všeobecná, ale třeba v porodnictví a tak.Jenže zdrávka byla vzdálená a musela bych na internát, což moji rodiče nechtěli, třídní komunistická učitelka rovněž nedoporučila můj pobyt na internátu, no tak se rozhodlo, že půjdu na střední školu, která je naproti mému bydlišti. Bude to časově nenáročný studium, za to však nejméně vhodné k mému profilu a absolutně nevhodné k mým studijním možnostem. Od zdravotnictví jsem skočila k strojní průmyslovce, katastrofa.
Hnusnou pro mě školu jsem tedy na vzdory všem hrůzám ukončila, sice až na třetí únorový pokus, ale razítko mám. Je pravdou, že mě matka donutila školu řádně ukončit, já bych už na tu záležitost neměla ani sílu a ani chuť.
Následně jsem se vdala, porodila syna, úspěšně se rozvedla, opět vdala a zkusila svojí možnost a studovat právo. No tak to mě lákalo a šla jsem do toho, vyšší odborná škola s příslibem, že právo bude rozšířeno i bakalářské studium. No při mém životním štěstí se tak nestalo. Bakalář nám byl nabídnut jen v podobě programu bankovnictví. Titul jsem tedy získala a jupí na trh práce. Ve věku již skoro 50 let už mě nikde nechtějí.
Byla jsem na preventivním vyšetření v nemocnici a hle napadlo mě, já to snad zkusím, já snad to studium zkusím zvládnout. Navzdory věku, navzdory pracovnímu trhu – i když ten mi právě hraje do karet. Já si ten sen pokusím splnit.
Tak jsem na poslední chvíli podala přihlášku ke studiu a na poslední chvíli se učím na přijímací zkoušky. Škoda, že jsem se nerozhodla o trochu dříve, protože mám málo času na učení. Ale děj se vůle boží a co má stát se stane.
Možná ze mě bude přece jen zdravotní sestra.
Myslím, že člověk si má plnit sny bez ohledu kolik je mu let a hlavně litovat bysme měli toho, co jsme neudělali a ne naopak.
Tak že já jdu do toho s chutí a koncem dubna se jistě ozvu s výsledkem.
Vaše M.