Vždycky jsem obdivovala krasopisně ručně psané listiny a dopisy. Třeba moje babička, která měla ještě ve škole pravopis, psala takovým tím krásným písmem, na které je radost se dívat. Přitom nepsala nijak pomalu, ale je fakt, že si každé to písmenko jakoby malovala. Moc ráda jsem její dopisy a hlavně pohledy četla. (Pokud někdo neví, o jakém písmu mluvím, tak je to přesně takový krasopis, jakým psala Leontýnka ve filmu AŤ žijí duchové na zeď hladomorny Zmizte, vy cizáci – tenhle nápis si vybavíte určitě všichni..). Ač jsem chtěla, tak jsem se nikdy tento způsob psaní nenaučila. Byla jsem asi příliš ovlivněna stylem písma, které nás učili ve škole.
Když si dávám pozor, tak umím „psát hezky“, většinou ale jako každý z nás píši svým rukopisem, a ruku mám „vypsanou“. Na jednu stranu je to fajn, protože každý styl psaní má něco do sebe, na druhou stranu je to škoda, protože na krasopis se moc hezky kouká.
Ruční psaní mne moc baví. I když pracovně samozřejmě používám na psaní počítač, tak v osobním životě píšu ráda ručně. Je to mnohem osobnější. Takže mám věčně kolem sebe lístečky s poznámkami, různé nápady napsané v sešitech, nebo koncepty. Moc ráda píšu i dopisy.
S psaním dopisů jsem začala už jako malá holka. Nejdřív jsme povinně museli ve škole psát dopisy do tehdejšího Sovětského Svazu (dnešní Rusko) – abychom navázali družbu a procvičili si jazyk. Dopisům jsme moc nedali – nevěděli jsme, co psát, a myslím, že sovětské děti na tom byly podobně. Tehdy nás spíš nadchlo, že od dětí z Ruska přicházely různé kalendáříčky a pohledy, co se měnily, a odznáčky a samolepky, co jsme tady tehdy neměli.
Později jsem si začala psát s kamarádkami z různých měst – potkaly jsme se na různých výměnných školních akcích a brigádách. A samozřejmě jsem, jako všichni tehdy, psala spousty a spousty dopisů kamarádům a známým, kteří byli na dva roky vojně. Dopisů jsem napsala celé stohy. Bavilo mne to, a byl to tehdy tak nějak jediný způsob komunikace na dálku, který byl dostupný vždy a všem.
Protože jsem psala vše ručně, poznala jsem velmi brzy, jak hodně je při psaní důležitá kvalitní propiska, kuličkové, nebo plnící pero.
Plnící pero je podle mne vhodné spíš na krasopis – písmo s ním je úhledné – možná proto, že se s ním píše trochu pomaleji. Proto je vhodné třeba na dokumenty a podpisy, které mají vypadat dobře.
Já na psaní raději používám kuličková pera.
Momentálně jsem přímo zamilovaná do kuličkového pera z eshopu perko.cz.
Pero je ručně vyráběné, jeho komponenty jsou ze dřeva a kovu. Na eshopu perko.cz je velký výběr kvalitních ručně vyráběných plnících i kuličkových per.
Pera jsou vyráběna ze stabilizovaného dřeva. Stabilizace je poměrně složitý proces, který je důležitý, aby pero vydrželo stále stejné, a nepraskalo. To je samozřejmě velmi zjednodušeně napsané.
Pokud se chcete o stabilizaci dřeva dozvědět více, klikněte zde: stabilizace dřeva.
Pera z kvalitního dřeva vypadají opravdu krásně.
Na eshopu je výběr z pěti variant kuličkových per. Pera Cesar, Kleopatra, Romulus a Remus, Cigar a Laidy.
Každý typ pera je vyráběn z různých typů dřeva, v různých odstínech a tvarech násadky. Výběr je veliký. Až bych řekla, že pro psavce, jako jsem já, je to ráj pro oči.
Nakonec jsem si vybrala světlé lakované kuličkové pero Cesar.
Pero mi přišlo v krásné dřevěné krabičce, ve které ho mám uložené, když s ním zrovna nepíšu.
Trošku jsem se bála, aby mi pero nebylo velké, protože mám malou ruku, ale sedlo mi naprosto přesně. Je krásně vyvážené a propracované, takže v prstech se drží báječně, a opře se o ruku přesně tak, jak je to potřeba.
Kvalitní kuličkový hrot krásně klouže po papíře. S perem se mi píše naprosto báječně, a už v duchu vidím ty stohy papírů – ať už poznámek, konceptů, nebo dopisů, které s ním napíši.
S některými přáteli už si dopisuji skoro 35 let – od základní školy. Zůstali jsme věrní tradici ručně psaných dopisů, protože jsou mnohem osobnější, než email.
Pero z eshopu perko.cz mi udělalo radost svou originalitou, a hlavně precizním, profesionálním a dokonalým zpracováním.
Pero je vyrobené z kvalitního dřeva. Dělá mi radost už jen když se na něj podívám. Když s ním píšu, je mi prostě skvěle. Pokud tedy máte ve své blízkosti někoho, kdo rád píše, nebo v práci často musí podepisovat dokumenty, určitě ho potěšíte exkluzívním perem ze dřeva.
Pero je vhodné i pro studenty, kteří ve škole píší spoustu poznámek. Pro ně je kvalitní pero nutností – pokud je totiž pero kvalitní, ani po dlouhém psaní z něj nebolí prsty.
Kuličkové pero, které mám doma já a píši s ním opravdu často je právě takový typ pera, které svým tvarem umožňuje dlouhodobé psaní. O ruku je opřené tak přirozeně, že ruka píše skoro sama.
Je to skvělý tip na dárek k jakékoliv příležitosti. Teď se blíží vánoce, ale i k narozeninám, promocím, nebo různým výročím bude ručně vyráběné pero skvělým dárkem.
Pokud chcete, aby dárek byl opravdu osobní, můžete si na pero, nebo na krabičku nechat gravírovat nápis, který si sami zvolíte. Osobnější dárek už pak nemůžete dát.
Nemáte ve své blízkosti nikoho, kdo by rád, nebo často psal? Pak je tu ještě jeden fajn tip na dárek pro muže, kterým určitě potěšíte. Je to originální a krásný holící strojek (i na krabičku k holícímu strojku si můžete nechat gravírovat nápis s osobním věnováním).
Pokud si chcete strojek prohlédnout, nebo koupit klikněte zde: holící strojek s dřevěnou rukojetí
Jak bych shrnula tuto recenzi? Jako naprosté nadšení. Protože píšu často a ráda, potřebuji opravdu kvalitní pero, aby psaný text vypadal hezky a přitom mne nebolela ruka a prsty. To vše jsem našla v nádherném dřevěném peru z eshopu perko.cz. Kromě funkčnosti se na pero krásně kouká. Je prostě nádherné. Záleží na vkusu každého, jaké dřevo se mu líbí. Výběr je veliký. Já mám momentálně pero ze světlého dřeva s lakovaným povrchem, a tvarem, který vyhovuje mé malé ruce. Píšu schválně „momentálně“, protože jsem z pera tak uchvácená, že si určitě pořídím i nějaké pero v tmavé variantě dřeva, a rozhodně bych chtěla mít i jedno pero plnící – na takové to krasopisné psaní.
Pokud se vám tedy pero líbí tak, jako mě, určitě navštivte eshop s nádhernými ručně vyráběnými pery a udělejte radost sobě, nebo někomu, koho máte rádi.
Pero Cesar si můžete koupit a prohlédnout po kliknutí zde: dřevěné pero Cesar
Sortiment eshopu si můžete prohlédnout po kliknutí zde: perko.cz
Ručně vyráběné krásné dřevěné pero z eshopu perko.cz – skvělý tip na dárek
-
svátek slaví – 7. listopad – Saskie/Saskia
Jaroslava Korpášová||Vypiš se z toho
Ženské křestní jméno Saskie má zřejmě holandský původ. Jeho význam není úplně jasný. Bývá spojováno se jménem múzy slavného...
-
Nárok na vlastní byt
DenisaMajáková||Vypiš se z toho
Chtěla bych se podělit o příběh jednoho známého. Vystudoval úspěšně vysokou školu, při škole pracoval v oboru v...
-
16. květen 1868 – slavnostní položení základního kamene Národního divadla
Jaroslava Korpášová||Vypiš se z toho
16. května 1868 byl v Prozatímním divadle slavnostně položen základní kámen současně s premiérou Smetanova Dalibora. Původně měly být dovezeny pouze dva základní kameny, z hory Říp a...
-
Podobenství o zařízlých kalhotkách – univerzální pravdy
MichaelaNováková||Vypiš se z toho
Holky*smile*. Co mě sledujete, tak víte, že jsem pro každou sprosťárnu :-D. Něco jsem zas podělala, tak jsem jednu...
-
MÁM VÁS RÁDA
HanaLedvinová||Vypiš se z toho
Nový způsob sdílení dovedností: Vyměňte své schopnosti za pomoc jiných Ahoj holky, slečny a ženy…MÁM VÁS RÁDA. Začínám trošku...
-
Jablko nepadá daleko od stromu
Lenka Hudečková||Vypiš se z toho
Jandovi Dalibor Janda, rodným jménem Václav Janda, je český zpěvák pop music, textař a hudební skladatel, který největší popularity...
-
svátek slaví – 7. říjen – Justýna (Justína, Justina)
Jaroslava Korpášová||Vypiš se z toho
Ženské křestní jméno Justýna je řeckého původu. Stejně jako jeho další varianty (Justyna, Justina či Justína) pochází z latinského...
-
24. červen – Mezinárodní den pralinek
Jaroslava Korpášová||Vypiš se z toho
Co si budeme namlouvat, pro většinu z nás je tento mezinárodní den víc jak příjemný, obzvlášť pokud bychom ho...