Po krásném a upraveném obočí touží snad každá žena. Jenže každodenní úprava často zabere hodně času, a navíc výsledek nemusí být podle našich představ. V současné době doslova frčí metoda vláskování obočí neboli microblanding, kterou využívá stále více žen. Nenechte se však mýlit, nejde o klasický permanentní make-up, který zasahuje hluboko do kůže a už vůbec nebudete mít vytetovanou čáru místo obočí, která nepůsobí přirozeně. Výsledný efekt je totiž naprosto dokonalý.
A protože my ženy toužíme být krásné a upravené a zároveň chceme vypadat co nejvíce přirozeně, oslovila jsem Veroniku Havlíčkovou, která se věnuje speciální metodě Phibrows. Popsala nám, jak to celé funguje, jaké jsou výhody, pro koho je tato úprava obočí vhodná a jak dlouho to vydrží.
Veroniko, jak bys popsala metodu vláskování obočí, které se věnuješ?
Phibrows je v současné době jednou z nejpřirozenějších metod zdokonalování obočí. Jednotlivé chloupky jsou v určitém sledu zakreslovány sterilním ručním perem do vrchní vrstvy kůže a následně se vyplňují pigmentem. Je to podobná technika, kterou používali k tetování v Japonsku. Největší výhodou je, že výsledný efekt věrně imituje skutečné obočí.
Proč si myslíš, že je tato metoda u žen tak oblíbená, v čem je výjimečná?
Je to především pro její naprostou přirozenost, kdy tetované chloupky jsou k nerozeznání od pravých. Pigment navíc nemění barvu, jen postupně bledne a nerozpíjí se. Nikdo si ani nevšimne, že máte tetované obočí. Na druhou stranu vy s tím už nemáte žádnou práci.
Pro které ženy je to ideální?
Je to vhodné prakticky pro každou ženu, která chce mít neustále upravené obočí bez starostí. Chodí ke mně ženy, které mají své obočí hezké, ale chtějí jej pouze zahustit. Dosud si obočí dokreslovaly stínem nebo tužkou. A pak samozřejmě také ty, které mají obočí velmi světlé či asymetrické a nejsou s ním vůbec spokojené.
Co to všechno obnáší nechat si takto vytetovat obočí. Stačí se objednat na konzultaci a pak už jen přijít na zákrok?
Konzultace není potřeba, před zákrokem vše vysvětlím, s klientkou se domluvíme na ideálním tvaru a barvě. Dostane i podrobný popis o následné péči včetně speciální masti, kterou je nutné obočí potírat. Výsledný efekt je až ze 70 % závislý na péči klientky po zákroku. Je například důležité se ideálně 24 hodin předem vyhnout kávě a alkoholickým nápojům z důvodu možné krvácivosti. Ale na to vše klientku předem upozorním.
Proč a po jaké době se procedúra musí opakovat?
Microblanding vydrží v závislosti na typu kůže, věku a životním stylu 12 až 18 měsíců. Kůže pigment postupně vylučuje a chloupky ztrácí na barevné intenzitě. Obrovskou výhodou je barevná stálost pigmentu, kdy nedochází ke změně barvy na růžovou, modrou či zelenou, jak tomu bývá v případě klasické metody.
Mě jako potencionální zákaznici by třeba zajímalo, zda je to bolestivé?
Bolestivost je velmi individuální záležitost. V druhé fázi vždy aplikuji anestetikum, aby bylo ošetření co nejkomfortnější. Pro někoho může být první fáze nepříjemná, jiní ji necítí vůbec. Není to ovšem nic hrozného, co by žena nevydržela. Přirovnala bych to k trhání obočí.
Je náročné složit certifikaci k tomu, abys mohla tohle dělat? Kolik úsilí tě to stálo a jaké předpoklady jsou k tomu potřeba?
Získat certifikát u Phibrows academy opravdu není jednoduché. Je nejprestižnější akademií a certifikát je uznáván po celém světě. Potřebujete mít zdravotnické vzdělání a kosmetický kurz, případně mít za sebou kurz poruchy integrity kůže. Po dvoudenním školení následuje půlroční on-line kurz, kdy se trénuje skladba jednotlivých chloupků na latexových kůžích. Na živých modelech se pak učíte, jak má vypadat správný tvar obočí. Musíte projít úspěšně všemi 12 levely, abyste získaly titul Phibrows artist.
Nechávají si to dělat i muži?
Ano, Phibrows je určen i pro muže, existuje speciální kurz přímo na tuto techniku. Stavba i sled chloupků je tu totiž odlišná. Osobně si myslím, že v České republice je toto teprve hudba budoucnosti. Zatím ke mně muži nechodí, ale věřím, že se to brzy změní.
Microblanding: revoluční metoda úpravy obočí, která vydrží a vypadá skvěle
-
Znáte-li ve svém okolí nějakou ženu, která vás hóóódně inspiruje, můžete ji nominovat na ŽENU REGIONU!
PetraBezecná||Rozhovory
Vážení přátelé, znáte ve svém okolí v rámci VAŠEHO kraje nějakou ženu, která Vás inspiruje? Nezapomeňte jí do konce...
-
Dítě musí vědět, že ho rodič má rád, říká PhDr. Jana Zapletalová
Michala Jendruchova||Rozhovory
Jak vychovat zdravě sebevědomou dceru, která se bude mít dostatečně ráda, bude jí dobře ve vlastním těle a v...
-
Kozí suroviny používané v kosmetice jsou mocným prostředkem pro dosažení zdravé a krásné pleti, říká zakladatelka a ředitelka firmy Kosmetika Capri
Lucie Janotová||Rozhovory
Kozí mléko je nesmírně bohaté na aminokyseliny i minerály a obsahuje vzácné mastné kyseliny blahodárně působící na naši pokožku....
-
Lucie se rozhodla čelit nepřízni osudu a najít ztracený klíč ke štěstí
MartinaRichterová||Rozhovory
„Až do svých třiceti let jsem pracovala, abych měla výsledky. Dnes pracuji pro radost,“ říká o sobě Lucka, maminka...
-
NAŠE EVA: Být zaměstnaná není pro mě, říká Eva Čejková Vašková, která dnes pomáhá ženám rozvíjet své podnikání
MartinaRichterová||Rozhovory
Podnikání žen očima Evy Čejkové: Odvaha, nápady a důvěra ve vlastní schopnosti Hned po maturitě odešla do Prahy a...
-
Když mi v dospělosti diagnostikovali rakovinu kostní dřeně s prognózou přežití 5 let, nebylo mi dobře, hlavně na duši. Ale měla jsem v sobě sílu žít a odtud byl už jen krůček ke studiu bylin. Bylinky totiž byly součástí mé cesty za uzdravením, říká Leona
Lucie Janotová||Rozhovory, inspirativní ženy, rozhovor, zdraví
Říkají ji bylinková víla, proto, … že miluje bylinkové věnečky a šaty… že bylinky vidí všude a i obtížný...
-
Iveta Fabešová: Královna sladkostí
JanaLeBlanc||Rozhovory
Iveta Fabešová se rozhodla naučit Čechy jíst kvalitní sladkosti. Jak se jí to daří? Ono se to lehce řekne:...
-
Díky roční pauze jsem získala nadhled a lépe jsem poznala sebe sama i syna, říká bývalá generální ředitelka
SylvaHoráková||Rozhovory
Rozhovor s Martinou Grygar Březinovou: Jak zvládá spojit kariéru a mateřství? Seznamte se s Martinou Grygar Březinovou, bývalou generální ředitelkou...