Inkontinence, už to slovo samo o sobě divně zní, nemyslíte? O to hůř, jestli je to věc, která trápí i Vás.
Proč je důležité posilovat svaly pánevního dna ve středním věku
Nemusí se týkat jen zralejších žen, nebo žen po porodu. Bohužel se týká i relativně mladých žen a projevuje se tak, že stačí, když např. sportujete, nebo si představte, že si skočíte na trampolíně… a už to cítíte. Samovolně Vám uniká moč.
Nasnadě je otázka, když už tenhle problém máte, DÁ SE S TÍM NĚCO DĚLAT?
V tomto případě platí, čím dříve, tím lépe a věk tu hraje důležitou roli.
Důvod jsou oslabené svaly pánevního dna, které jsou ve špatném stavu, že nedokáží úniku moči zadržet. V takovémhle stavu jsou díky sedavému způsobu života, hodně s nimi zamává porod…
Posilovat tyto svaly můžete účinně posilovat do věku +/- 65 let, tzn. co do té doby uděláte, ve zralejším věku jako když najdete.
Jejich stav lze zlepšit cvičením – např. jógou – obzvláště tou zaměřenou na ženské pohlavní orgány, praktikování tzn. Kegelových cviků. Pan Kegel byl gynekolog a zkoumal… až vyzkoumal.
Úplně Vám nepomůže, jak se tvrdí, snažit se „spodek“ stahovat a povolovat, nedokážete totiž dost dobře odhadnout a poznat, jaké svaly zrovna procvičujete, a ve finále spíš procvičujete zadek.
A úplně nejjednodušší a nejpohodlnější varianta jsou Venušiny kuličky.
Mylný je dojem, je Venušiny kuličky jsou hlavně erotická pomůcka. Je to omyl, jsou převážně ZDRAVOTNÍ pomůckou. Možné se některé z vás setkaly s tím, že Vám kuličky lékař po porodu doporučil.
Fungují jako taková „jiná posilovna“ a stejně jako i do posilovny, je třeba, aby měly efekt, nosit je pravidelně (nelekejte se, nemusíte každý den).
A důležité je se po jejich zavedení hýbat.
Dostatečná kondice těchto svalů pánevního dna je potřeba k:
– lepšímu vnímání průniku penisu a snadnějšímu dosažení orgasmu (výrazná pomoc při poruchách dosažení orgasmu)
– jako prevence i léčba inkontinence (nechtěný únik moči)
– lepšímu držení těla a ploché bříško
– prevence před vznikem hemeroidů
PS: Jak zjistíte, v jaké stavu jsou Vaše pánevní svaly? Zavedete si prst a zkusíte stisknout, podle toho, jak a kde ucítíte stisk (v horším případě neucítíte), je na Vašem uvážení, zda s tím něco uděláte.
Zdroj foto:Pixabay.com