Žebra na medu
★★★★★
Uvařila: Lenka Hudečková
Ingredience
- 1 kg Buček
- 3 lžíce Med
- 6 lžíce Kečup
- 6 stroužek Česnek
- 3 lžíce Olej
- 5 lžíce Voda
- 1 špetka Sůl, pepř
- 1 lžíce Worcester
- 2 lžíce Sójová omáčka
- 2 lžíce Hořčice
- dle chuti Grilovací koření nebo koření na žebra
Instrukce
- <p>Maso si nakrájíme podél kostí na plátky, lze kusy i udělat napůl v místě, kde kost končí a "křupka" se dá překrojit.</p><p>Do misky si připravím všechny suroviny na marinádu, pořádně promíchám, aby se spojily, v případě nutnosti přidám více vody (dávám převařenou). Když mám udělanou směs, tak do ní každý kousek z obou stran položím a pak vložím maso do pekáčku. Nakonec ještě zaliju zbylou marinádou.</p><p>Vše dám uležet, nejlépe přes noc, ale stačí třeba i tři hodiny.</p><p>Potom vložím pekáč do vyhřáté trouby a zhruba 1,5 hodiny peču na 180 - 200°C. Nejdříve asi 40 minut přikryté druhým pekáčkem nebo alobalem, potom již odkryté. Hlídám to v troubě, otáčím, případně podlévám vodou.</p><p>Podávám s chlebem, křenem, hořčicí a kyselou okurkou.</p><p>Měli jsme to jen před týdnem a zase se mi sbíhají sliny.</p><p> </p><p>Dobrou chuť přeje Hudlenka</p><p>P.S. Foto mám jen jedno, bohužel, ale minule už tu byla návštěva a seděli u stolu, čekali, tak nebyl čas to nafotit.</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...