Velikonoční zelňačka
★★★★★
Uvařila: Lenka Hudečková
Ingredience
- 1 kg Kysané zelí
- 1,5 l Uzený vývar
- 2 ks Klobása - kvalitní nejlépe papriková
- 1 ks Cibule
- 6 ks Brambory
- Koření - bobk. list, kuličky pepře a nové koření, červenou papriku
- dle chuti Sůl
Instrukce
- <p>Každý rok mi o Velikonocích zbyde uzený vývar, když si vařím maso do nádivky. Nevyhodím ho, ale použiju na velikonoční zelňačku.</p><p>Zelí u nás doma nesmí nikdy chybět, a tak většinou o velikonočním pondělí tuto polévku udělám.</p><p> </p><p>Zelí si sliji přes cedník a ochutnám, podle potřeby ho properu ve studené vodě. To když je hodně kyselé. Pokrájím na menší kousky a vložím do hrnce, přidám asi 3 lístky bobkového listu, 5 kuliček Nového koření a o něco více kuliček pepře, zaliji vývarem (když není, tak vodou nebo zeleninovým vývarem/...a dám vařit.</p><p> </p><p>Cibulku nakrájím na drobno a klobásu na malé kostičky. Dneska jsem použila kvalitní Gombaseckou klobásu. Pokrájenou ji dám na rozpálenou pánev a nechám trochu vyškvařit, pak přidám cibulku a míchám, nakonec trochu červené sypané papriky pro barvu. Když je to osmažené (pozor, aby paprika nezhořkla), tak sundám z ohně.</p><p> </p><p>Brambory - 2 si nastrouhám na zahuštění polévky a ostatní nakrájím na malé kostičky a zvlášť v hrnci je uvařím.</p><p> </p><p>Když je zelí akorát, přidám směs klobásy s cibulí a paprikou z pánve a pak strouhané brambory na zahuštění a nechám ještě asi 5 minut povařit. Nakonec přidám uvařené brambory a polévka je hotová.</p><p> </p><p>Dobrou chuť přeje Hudlenka </p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...