Tradice v moderním kabátku: Větrníky s chutí lískových oříšků a čokolády
★★★★★
Porce: 22Uvařila: Kristýna Solničková
Ingredience
- <strong>Odpalované těsto</strong>
- 250 g vody
- 65 g mléka
- 125 g másla
- 20 g moučkového cukru
- 5 g soli
- 185 g polohrubé mouky
- 250 g vajec
- <strong>Lískovo-oříškový pudink</strong>
- 350 ml mléka
- 2 žloutky
- 30 g kukuřičného škrobu
- 100 g krupicového cukru
- 50 g lískového krému Dark značky KK
- <strong>Lískovo-oříškový krém</strong>
- Připravený oříškový pudink
- 250 g mascarpone
- 250 ml smetany ke šlehání
- <strong>Čokoládový krém</strong>
- 150 g mléčné čokolády
- 150 ml smetany ke šlehání
- 150 ml smetany ke šlehání
- 50 g mascarpone
- <strong>Praliné</strong>
- 200 g lískových ořechů DrRashid
- 200 g krupicového cukru
- <strong>Poleva</strong>
- Mléčná čokoláda
- Lískooříškových kostek ALIKA
Instrukce
- <p><strong>Odpalované těsto</strong></p>
- Vodu, mléko, máslo, cukr a sůl přivedeme k varu.
- Přisypeme mouku a za stálého míchání odpalujeme 3–4 minuty, dokud se těsto nezačne odlepovat od stěn hrnce.
- Těsto přendáme do mísy mixéru a mícháme K-nástavcem asi 1 minutu, aby mírně vychladlo.
- Postupně zapracujeme vejce, vždy po jednom.
- Hotové těsto dáme do cukrářského sáčku a stříkáme větrníky na perforovanou podložku nebo plech s pečicím papírem.
- Pečeme v předehřáté troubě dozlatova při 170–180 °C (cca 22–25 minut podle trouby).
- <p><strong>Lískovo-oříškový pudink (základ krému)</strong></p>
- Žloutky, cukr a škrob spolu vyšleháme.
- Mléko začneme zahřívat spolu s lískovo-oříškovým krémem.
- Polovinu teplého mléka vlijeme do žloutkové směsi a promícháme metličkou.
- Směs vrátíme zpět do hrnce a vaříme, dokud nezhoustne.
- Přikryjeme potravinářskou fólií přímo na povrch a necháme úplně vychladnout
- <p><strong>Lískovo-oříškový krém</strong></p>
- Všechny suroviny společně vyšleháme na jemný a stabilní krém.
- <p><strong>Čokoládový krém</strong></p>
- Ze smetany a čokolády připravíme ganache. Necháme vychladnout a ztuhnout. Přidáme zbylou smetanu a mascarpone. Vyšleháme na jemný krém.
- <p><strong>Praliné (náplň do středu větrníku)</strong></p>
- Ořechy upečeme při 170 °C asi 10–15 minut.
- Z cukru připravíme karamel.
- Horký karamel nalijeme na ořechy (slupku neodstraňujeme – dodá výraznější chuť). Necháme vychladnout, nalámeme a rozmixujeme na tekuté praliné. Naplníme do silikonových polokoulí (cca 3 cm) a zamrazíme.
- <p><strong>Poleva</strong></p>
- Čokoládu s oříšky rozpustíme nad vodní lázní a namáčíme v ní vršky větrníků.
- <p><strong>Dokončení</strong></p>
- Větrníky rozkrojíme a nastříkáme lískovo-oříškový krém. Do středu vložíme zamrazené praliné, následně přidáme čokoládový krém. Přiklopíme vrškem a namočíme do čokoládové polevy.


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...