Ryžový nákyp s pudingom
★★★★★
Uvařila: Monika Galgócziová
Ingredience
- 350 g Ryže
- 1 l Mlieko
- 90 g Cukor
- 25 g Maslo
- 1 ks Vanilkový cukor
- 3 ks Vajcia
- 1 ks Kompót
- 1 ks Vanilkový puding
- 500 ml Mlieko
- Cukor
- Soľ
Instrukce
- <p><strong>A dnes niečo pre tých, ktorí majú radi sladké jedlá... a pre tých, ktorí nezanevreli na ryžový nákyp :-)</strong></p><p> </p><p><strong>Suroviny:</strong></p><p><strong>Ryžový nákyp:</strong> 350g ryže, 1 l mlieka, 90g cukru, 1 vanilkový cukor, 25g masla, 3 vajcia, štipka soli, kompót</p><p><strong>Vanilkový puding:</strong> 1 vanilkový puding, 500ml mlieka a cukor podľa chuti</p><p> </p><p><strong>Postup:</strong></p><p><strong>Vanilkový puding:</strong> Puding si uvaríme podľa návodu.</p><p><strong>Ryžový nákyp:</strong> </p><p>Ryžu umyjeme a dáme do hrnca s polovicou mlieka a štipkou soli. </p><p>Počas varenia pravidelne miešame a dolievame mlieko. Keď sa vyparí, zostane "kaša". Ryža musí byť tesne pred dovarením, čiže trochu tvrdkavá. Odstavíme a necháme trošku vychladnúť.</p><p>Do ešte teplej kaše vmiešame maslo, žĺtky a cukor. Dobre premiešame.</p><p>Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh a pomaly vmiešame do ryže. </p><p>Nakoniec pridáme na kocky pokrajávaný kompót (napríklad broskyňový).</p><p>Jenské sklo alebo pekáč vymažeme maslom a vysypeme strúhankou.</p><p>Polovicu ryže vylejeme do pekáča. </p><p>Na ryžu nalejeme vanilkový puding. A na puding zbytok ryžovej zmesi. </p><p>Dáme piecť na 50 - 60 minút pri teplote 180°C.</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...