Rychlý čokoládový chia puding pro mlsaly :-)
★★★★★
Uvařila: Monika Kray
Ingredience
- 300 ml Kokosové mléko
- Banány
- 1 lžička Agávový sirup
- 3 lžíce Chia semínka
- 10 g Hořká čokoláda
Instrukce
- <p>I když se snažím jíst zdravě, někdy mám mlsací den a tak vždycky přemýšlím, co si dát. Před nedávnem jsem objevila <strong>chia semínka</strong> a úplně jsem si je zamilovala. Koupíte dnes snad už všude. Jsou to droubounké kuličky, které mají spoustu vitamínů a dokáží navázat tolik vody, <strong>že zvětší svůj objem až 12x</strong>. Tím ale výčet jejich úžasných vlastností nekončí. Obsahují proteiny, kvalitní sacharidy a také tuky. Jsou zdrojem Omega-3 mastných kyselin, které příznivě působí na kardiovaskulární systém. Chia semínka jsou vydatným zdrojem vlákniny, vápníku a antioxidantů. Pokud hledáte přirozený zdroj železa, zinku, fosforu, magnesia a dalších důležitých živin, jsou pro Vás tato semínka jako dělaná.</p><p>A perfektně se <strong>hodí pro sladké recepty</strong>. Já jsem si oblíbila chia puding a protože si ho můžu připravit večer předtím a mám <strong>tak výživnou a sytou snídani</strong>. Pokud ale chvátáte, stačí Vám i 15 minut, aby semínka nabobtnala a nasákla tekutinu. Lepší je to ale přes noc :-)</p><p>A co jsem v dnešním receptu použila? Kokosové mléko od Alpra jsem nalila do hrnce se silným dnem -já dělala jednu porci, takže cca 300 ml mléka, a protože jsem měla chuť na čokoládový puding, nalámala jsem do něj <strong>pár kostiček kvalitní hořké čokolády</strong>. Když se čokoláda rozpustila, přidala jsem <strong>agávový sirup</strong> a vše promíchala, aby se chutě spojily. Sirupu nedávejte moc, protože do pudingu ještě přijdou banány a ty jsou samy o sobě sladké dos Místo agávového sirupu můžete použít jiný a dát ho podle chuti, i mléko je na Vás. Já jsem zkoušela i sójové vanilkové, čokoládové, ovesné a se všemi byl puding moc dobrý</p><p>Když bylo mléko zchladlé, nakrájela jsem do něj<strong> půlku banánu</strong>, rozmixovala a <strong>přidala 3 lžíce chia semínek</strong>, pořádně promíchala, zakryla potravinovou fólií a dala do lednice přes noc.</p><p><strong>Ráno</strong> jsem si puding už <strong>jen ozdobila banánem nakrájeným na plátky a lžičkou kokosového mléka.</strong> Já kupuji v albertu tu jejich řadu <strong>Albert Quality </strong>a mléko má po vychlazení spíš podobu šlehačku nebo tuhého krému. Nahoru ještě trocha skořice nebo hořké čokolády a snídaně nebo lehká svačina je na světě Určitě zachutná i dětem.</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...