Recept na rebarborové brownies
★★★★★
Uvařila: JaroslavaFrančíková
Ingredience
- 2 a 1/2 hrnek Hladká mouka
- 3 ks Rebarbora - pouze řapíky
- 1 ks Kypřící prášek
- 1 hrnek Kokosové mléko
- 12 cl Pampeliškový sirup
- 4 cl Javorový sirup
- 1 špetka Sůl
- 2 ks Vejce
- 2 cl Voda
- 3 lžíce Kakao
Instrukce
- <p>Brownies je oblíbená pochoutka mých dětí. Je hitem mezi sladkými moučníky původem až z USA. </p><p>Nachystala jsem pro vás trošku netradiční způsob jeho přípravy, kde využijete právě hojně rostoucí <strong>rebarboru</strong> nebo-li reveň kadeřavou. Má příjemně nakyslou chuť a dodá pokrmům šmrnc a <strong>ojedinělou chuť</strong>.</p><p>!Rebarbora se používá vždy zpracovaná v tepelném stavu!</p><p>Toto <strong>brownies</strong> je opět <strong>velmi jednoduché</strong> a měřitelné na "rychlé hrníčky a panáky".</p><p>3 řapíky rebarbory2 cl vody4 cl pampeliškového sirupu Jak budeme postupovat:</p><p>Nejprve si připravíme samotnou rebarboru. Řapíky důkladně očistíme od slupky. Ta je tvrdá a nežádoucí ke konzumaci. Loupe se snadno po dlouhých vláknech. </p><p>Sloupnuté řapíky si nakrájíme na malé kousky a vložíme do hrnce. Podlijeme vodou a zalijeme <strong>pampeliškovým sirupem</strong>. Použít však můžete i jiný sirup (ovocnou šťávu) nebo med.</p><p><strong>Dusíme</strong> do změknutí cca 7 minut. Poté necháme směs vychladnout. Přesuneme si ji do kuchyňského robotu (postačí tyčový mixér nebo přístroj na přípravu SMOOTHIE) a rozmixujeme do krémovité hmoty - kaše.</p><p> Přelijeme do mísy a přidáme ostatní suroviny: Hladkou mouku (Babiččina volba na křehká těsta) - 2 a 1/2 hrnku spolu s promíchaným kypřícím práškem osolíme přidáme 2 žloutky z bílků si vyšleháme tuhý sníh osladíme sirupy - 4 cl pampeliškového a 4 cl javorového dolijeme kokosovým mlékem (pokud jej nemáte, nahraďte obyčejným mlékem)přidejte 3 PL kakaového prášku</p><p>Vše řádně promícháme do hladké směsi. Pokud chcete mít brownies mramorové, kakaový prášek přidejte do těsta po odlití dvou třetin do formy.</p><p>Vlijeme do pekáčku nebo kulaté dortové formy o průměru 24 cm.</p><p>Vložíme do předehřáté trouby na 180 °C a pečeme cca 50 minut. Zda je těsto propečené, vyzkoušíme vždy testem se špejlí. Po vyjmutí musí zůstat suchá.</p><p><em>TIP: rebarboru můžete nahradit jakýmkoliv jiným ovocem. Oblíbená varianta je s jablky.</em></p><p> </p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...