Poloviční naháč – telecí burger, po kterém nepřiberete a můžete ho jíst příborem
★★★★★
Uvařila: KristinaGrey
Ingredience
- 2 ks Telecí burger (bio kvalita)
- 1 ks Bulka na burger
- 1 hrst Rukola
- 1 ks Červená cibule - velká
- 5 lžíce Olivový olej
- 1 lžíce Cukr
- 3 lžíce Kečup
- 2 ks Čedar - plátky
- 2 ks Kyselá okurka
- 1 ks Rajče
- 2 lžíce Majonéza piripiri
- 1 lžíce Chilli olivový olej
- 1 lžíce Slunečnicová semínka s chilli
- 1 dcl Červené víno nebo cherry (či portské)
Instrukce
- <p>Tenhle burger je taková ženská verze kalsického v housce. Horní bulku použijte jako spodek druhého "polonaháče", jídlo je díky méně pečiva lehčí a co je nejlepší – nemusíte bojovat s tím, že se vám mega burger nevejde do pusy, že si rozmažete rtěnku, (v mém případě) občas i roztrhnete koutek. :D</p><p>Základem každého dobrého burgeru je dobré, <strong>kvalitní maso</strong> a <strong>bulka</strong> (houska, brioška... ). Já jsem objednala TRMS telecí burger, protože to je prostě jistota 100% chuti. </p><p>Bulku si rozkrojte a rozpalte troubu (nebo gril). Můžete pokapat olivovým olejem.</p><p>Maso nechte na chvilku v pokojové teplotě ať to není takový šok, až ho hodíte na rozpálenou grilovací pánev, nebo gril.</p><p><strong>Začněte od cibule.</strong> Tu chceme nechat pěkně zkaramelizovat. Zabere to asi 20 min. Rozpalte si trochu oleje (nebo ghí) na menší pánvi a na měsíčky pokrájenou cibuli opravdu pomalu restujte, ke konci, kdy už je úplně měkká, přidejte lžíci cukru, zvyšte plamen a zakápněte červeným vínem nebo cherry. Nechte odpařit tekutinu a po cca 3 minutách vypněte. Hotovo.</p><p><strong>Teď přijde na řadu masíčko.</strong> Na grilovací pánvi rozpalte olej, musí být opravdu horký, než na něj dáte maso, které můžete opepřit, ale nikdy nesolte - pustilo by vodu! A teď trocha alchymie - moje burgery nebyly moc vysoké, takže jim stačily cca 2-3 minuty z každé strany. Tohle se musí vyzkoušet. Ale maso nerozkrajujte ani do něj nijak nepíchejte. Chce to prostě cvik. Burger by měl uprostřed zůstat růžový a šťavnatý, nechceme žádnou podrážku. A už vůbec ne z takhle pěkného masíčka!</p><p>Mezitím si do trouby dejte připravenou bulku a prohřejte – musí křupat, nesmí se ale přepéct dotvrda. Řekla bych že minuta v horké troubě stačí. </p><p>Následuje už jenom <strong>designování burgru</strong> – vrstvíme takto:</p><p>Bulku pomažu kečupem, na to dám karamelovou cibuli, na ní okurku a rajče na plátky, položím maso, sýr, majonézu a rukolu (jinak vám salát nebude na sýru držet). Top pokapte chilli olejem a posypte semínky. </p><p>Tenhle naháč se jí příborem – žádné patlání rukou :)</p><p> </p><p>Dobrou chuť přeje</p><p>Kristina Burger-queen :D </p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...