Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Pečené buchty zo školskej jedálne

Pečené buchty zo školskej jedálne

Uvařila: Monika Galgócziová

Ingredience

KVÁSOK

  • 250 ml Mlieko
  • 2 lžíce Kryštalový cukor
  • 1 ks Droždie

CESTO

  • 1 kg Polohrubá múka
  • 500 ml Mlieko
  • 125 g Maslo
  • 1 ks Vajce
  • 3 lžíce Kryštalový cukor
  • 1 špetka Soľ

Instrukce

  1. <p><strong>Mám veľmi rada pečené buchty, ale nikdy sa mi ich nechcelo robiť... ale nie preto, lebo by s tým bola babračka, ale preto, že tie buchty na druhý deň boli suché, tvrdé...</strong></p><p><strong>Nedávno som však objavila recept na pečené buchty, ktorý je od pani kuchárky zo školskej jedálne, tak som sa rozhodla, že ho skúsim...</strong></p><p><strong>Najskôr som sa bála toho veľkého množstva mlieka... ale tá múka ho pekne vstrebala a cesto bolo mäkkučké a vláčne. </strong></p><p><strong>Krásne nakyslo a výborne sa mi s ním pracovalo. </strong></p><p><strong>Zároveň som vyskúšala slivkovú náplň od Babety (mňam!!!) :-D</strong></p><p><strong>A potom som už bola zvedavá na hotové buchty... a výsledok? </strong></p><p><strong>Fantázia!!!!! To cesto bolo také jemné, vláčne, že to bola jedna báseň! A je mäkkučké sú aj na druhý deň!</strong></p><p> </p><p><strong>Kvások: </strong>Mlieko trochu ohrejeme, pridáme 2 PL cukru a rozmrvené droždie.</p><p><strong>Cesto:</strong> Maslo rozspustíme. Pridáme múku, štipku soli, cukor, premiešame. Pridáme kvások, mlieko, vajíčko.<em> (Cesto je naskôr dosť lepkavé a máte pocit, že to mlieko sa nestrebe, ale treba mať trpezlivosť).</em></p><p>Cesto potom posypeme múkou, prikryjeme utierkou a dáme kysnúť na teplé miesto (napr. rúra vyhriata na 30 - 40°C).</p><p>Nakysnuté cesto vyvaľkáme na hrúbku asi 0,5 cm. Nakrájame si štvorce 10x10cm a dávame do stredu lekvár, tvaroh alebo Nutellu.</p><p><strong>Štvorček cesta preložíme a kraj stlačíme. Boky ostávajú nezlepené!</strong></p><p>Buchty poukladanáme na maslom vymažaný plech pekne vedľa seba, ale tou <strong>zlepenou časťou dolu</strong> a potrieme maslom.</p><p>Pečieme pri teplote 180°C <em>(čas si musí každý odsledovať podľa svojej rúry...)</em></p><p> </p>

Ohodnoťte recept

Zatím bez hodnocení

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Grilované kuřecí Supreme jako od šéfkuchaře

Související recepty