Palacinky Hortobágyi - maďarská kuchyňa... palacinky plnene masom... mnam!
★★★★★
Uvařila: Monika Galgócziová
Ingredience
- 20 ks Palacinky
- 1200 g Kurča
- 200 g Cibuľa
- 20 g Mletá červená paprika
- 80 g Bravčová masť
- 80 g Hladká múka
- 300 ml Smotana na šľahanie
- Soľ
- Mleté čierné korenie
Instrukce
- <p>Ďalší úžasný recept z maďarskej kuchyne, ktorý som prvý krát ochutnala, keď mi ho mažel navaril...</p><p><strong>Hortobágyi palacsinta </strong>– patrí k tradičným jedlám hortobágyiskej puszty. Plnku na štvorce zloženej palacinky tvorí na masti a cibuli pripravovaný kurací alebo teľací paprikáš; palacinky sa na tanieri zalievajú zahustenou smotanovou omáčkou.</p><p><strong>Postup:</strong></p><p>Kuchynsky upravené kurča umyjeme a rozporciujeme.</p><p>Pripravíme si cibuľový základ, pridáme mletú papriku a do toho dáme kúsky kurčaťa. Osolíme, okoreníme, podlejeme vodou a dusíme do mäkka asi 25 minút.</p><p>Kuracie mäso vyberieme a necháme vychladnúť. Z múky a vody pripravíme zátrepku. Šťavu zahustíme zátrepkou a zjemníme smotanou, nakoniec dochutíme.</p><p>Vychladnuté kuracie mäso vykostíme a nadrobno zomelieme. Naplníme ním palacinky (dva potiľahlé konce zahneme do vnútra a potom zrolujeme, abý nám plnka nevypadla. </p><p>Naplnené zrolované palacinky poukladáme na pekáč a zalejeme pripravenou šťavou. V rozhorúčenej rúre zapečieme asi 15 minút.</p><p> </p><p><strong>Prajem dobrú chuť! </strong></p><p> </p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...