Nutellové tiramisu, po mojom NUTELLAMISU :)
★★★★★
Uvařila: ZuzanaLukačovská
Ingredience
- 30 ks Dlhé piškóty
- 10 lžíce Nutela
- 250 ml Mlieko
- 2 lžíce Kakao
- 400 g Mascarpone
- 250 ml Šľahačková smotana
- 2 lžíce Cukor
Instrukce
- <p>Vynikajúce tiramisu, ktoré zmizlo skor, ako som ho pre Vás stihla nafotiť :) Ale keďže mám o pár dní narodeniny, tak ho pripravím znova a podelím sa s fotkami :)</p><p>Ja som to robila od oka, myslím množstvo ingrediecií, takže tým čo som písala sa úplne riadiť nemusíte. závisí to od množstva piškót a veľkosti nádoby, do ktorej ho budete robiť.</p><p>Mlieko si vylejeme do kastróla, pridáme približne 4 lyžice nutelly a necháme rozpustiť. nemusíme variť.</p><p>Vyšľaháme si smotanu a pridáme k nej mascarpone a cukor.</p><p>Piškóty namáčame do mlieka s nutellou a ukladáme do misy. Ja som použila podlhovasté jánske sklo a 3 balíky piškót. neviem, kolko ich bolo presne.</p><p>keď máme dno vyložené, dávame vrstvu krému a znova ukladáme piškóty. Takto si to navstvíme koĽko krát chceme.</p><p>Zvyšné mlieko s nutellou dáme znova na sporák a pridáme ďalšie lyžice nutelly, aby nám vznikla hustejšia hmota. (ak máme málo mlieka, tak prilejeme, ak veľa, tak dávame viac nutelly)</p><p>Ako poslednú vrstvu dáme nutellový krém a posypeme kakaom.</p><p>Odložíme do chladnička, aby sa nám dobre krájalo.</p><p> </p><p>TIP: môžeme použiť aj okrúhle piškóty a servírovať priamo v pohároch, bude to krajšie vyzerať a nebudete sa babrať pri krájaní a podávaní :)</p><p> </p><p>Prajem Vám dobrú chuť a poteším sa ak napíšte či Vám chutilo :) (v prípade, že vyskúšate).*enzo*</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...