Nepečený dezert z čerstvého ovoce
★★★★★
Uvařila: Veronika Švadlenková
Ingredience
- 500 ml Zakysaná smetana
- 100 g Borůvky
- 100 g Maliny
- 24 ks Piškoty
- 1 - 2 ks Vanilkový pudink bez vaření
- 1 - 2 ks Želé
- 250 - 300 ml Mlék na pudink
Instrukce
- <p>Budeme potřebovat 4 skleničky o objemu 250ml.</p><p>Do skleniček na dno vložíme piškoty (6 ks porce), na to dáme kysanou smetanu - rozdělíme poctivě do 4 skleniček stejně. Přidáme maliny a zalijeme želatinou. Necháme chvilku ztuhnout v lednici.</p><p>Připravíme si pudink - použila jsem <strong>DR. Oetker</strong> bez vaření - jen se umixuje s mlékem. Dáme ho na ztuhlou želatinu a zasypeme borůvkami. Poslední vrstvou je želé, kterým doplníme skleničky po okraj. Můžeme dozdobit <strong>mátou</strong>, nebo bazalkou. Podáváme vychlazené.</p><p>Zkoušela jsem i verzi s <strong>jahodami a borůvkami</strong>, kdy je želé jen na vrchu a také parádní. Tady si můžete vyhrát - zvolit různé ovoce a barvy želatiny :) Je to celkem rychle připraveno a hlavně vděčné, protože to zatím chutnalo všem :) Nejsem zrovna pečící typ, ale tyhle <strong>nepečené dobroty</strong> dělám často :) </p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...