Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Mrkvový dort (rychlý, krásný, vynikající)

Mrkvový dort (rychlý, krásný, vynikající)

Uvařila: JanaMráčková

Ingredience

  • 3 ks Vejce
  • 220 ml Slunečnicový olej
  • 150 g Třtinový cukr
  • 2 lžíce Med
  • 1 ks Vanilka
  • 300 g Hladká mouka
  • 1 ks Kypřící prášek
  • 1 špetka Sůl
  • 2 lžička Skořice
  • 2 lžíce Kakao
  • 400 g Mrkev nastrouhaná na hrubo
  • 120 g Ořechy, nahrubo nasekané (lískové či vlašské)

KRÉM

  • 250 g Tvaroh měkký
  • 0,5 ks Smetana ke šlehání 31%
  • 80 g Máslo
  • 1 lžíce Třtinový cukr
  • 1 lžička Citrónová šťáva
  • Ořechy na ozdobu

Instrukce

  1. <p><strong>Tohle je mrkvová blaženost!</strong></p><p>A navíc je to neuvěřitelně jednoduché a vzhledem k výsledku i rychlé. Prostě zákuseček k nedělnímu obědu :)</p><p>Dort jsem pekla podle foto receptu na <a href="/receptyCRUD/(KORPUS)" target="_blank">Smooth Cooking</a>.</p><p><strong>Korpus</strong></p><p>Smíchala jsem mouku, olej, rozteklý med, celá vejce cukr a vanilku, skořici a kakao, sůl a nakonec na hrubo nastrouhanou mrkev a nasekané ořechy. </p><p>Vše jsem promíchala.</p><p>Těsto jsem vložila do menší a větší formy (použila jsem zapékací mísy, dortové formy jsem zrovna neměla:)) Vyložila jsem pečícím papírem, okraje mísy potřela máslem. Po upečení korpus šel krásně ven.</p><p><strong>Pečení korpusu</strong></p><p>Troubu jsem zapla hned na začátku, takže jsem ji měla předehřátou na cca 180°. K</p><p>orpus jsem pekla, dokud nevypadal tak, jak je na fotce ve fotoreceptu :) Autorka receptu v komentářích uvádí 20-30 minut, ale my máme troubu pomalou, takže to bylo 40 minut.</p><p><strong>Krém</strong></p><p>Ušlehala jsem vychlazenou šlehačku dotuha. Přidala tvaroh a rozpuštěné máslo, trošku cukru a citronové šťávy. Smíchala a uložila do lednice, než se dopekl korpus a než vychladl.</p><p>Pak už jsem si jen hrála s výzdobou dortu pomocí krému a oříšků.</p><p>-----------------------------------------------------------</p><p>Ideální by bylo nechat ho přes noc uležet, ale to se nedalo - pustili jsme se do něj už po dvou hodinách, co byl v lednici :))</p><p><strong>Pozn.</strong> Vanilku dávat nemusíte nebo můžete nahradit vanilkovým cukrem či lžičkou extraktu.</p>

Ohodnoťte recept

Zatím bez hodnocení

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Grilované kuřecí Supreme jako od šéfkuchaře

Související recepty