Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Meninková tortička pre moju milovanú dcérku :D

Meninková tortička pre moju milovanú dcérku :D

Uvařila: Monika Galgócziová

Ingredience

KORPUS

  • 8 ks Bielok
  • 8 ks Žľtok
  • 6 lžíce Polohrubá múka
  • 1/2 ks Kypriaci prášok
  • Sóda bikarbona
  • Soľ
  • 5 lžíce Teplá voda
  • 2 lžíce Kakao
  • 7 lžíce Cukor kryštalový

KRÉM

  • 500 ml Smotana na šľahanie
  • 1/2 ks Jemný tvaroh
  • 2 ks Kyslá smotana alebo bielý jogurt
  • 2 ks Vanilkový cukor
  • dľa chuti Cukor múčka

Instrukce

  1. <p>Včera mala moja milovaná Mili meninky, tak som jej narýchlo upiekla túto tortičku...A keďže miluje lentilky, tak tam samozrejme nesmeli chýbať *smile*</p><p><strong>...tortička je ľahká, svieža a šťavnatá...</strong></p><p> </p><p><strong>Korpus:</strong> Bielky vyšľaháme do tuha so štipkou soli. Ďalej postupne pridávame cukor, žĺtka, teplú vodu, múku s práškom do pečiva, sódou bikarbónov a kakaom.</p><p>Spodok tortovej formy (ja mám priemer 26cm) vystelieme papierom na pečenie.</p><p>Do formy vylejeme cesto a pečieme pri teplote 180°C cca 45 minút. <em>(Vyskúšame špáradlom, či je torta upečená...)</em></p><p>Následne formu obrátime hore &quot;nohami&quot; a dáme vychladnúť na mriežku.</p><p>Keď nám korpus vychladol vyberieme ho z formy a prerežeme v polovici.</p><p>Následne už len naplníme krémom a zdobobíme podľa ľubovôle.</p><p><em>(Ja som nenatierala boky torty, urobila som tzv. nahú tortu ;-) )</em></p><p> </p><p><strong>Krém:</strong> Šľahačky si vyšľaháme do tuha so stužovačmi šľahačky vanilkovým cukrom. Zľahka vmiešame tvaroh a kyslú smotanu. <em>(Krém mám trochu hrudkový, lebo som nemala doma jemný tvaroh, tak som dala hrudkový *smile* )</em></p>

Ohodnoťte recept

Zatím bez hodnocení

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Grilované kuřecí Supreme jako od šéfkuchaře

Související recepty