Meninková tortička pre moju milovanú dcérku :D
★★★★★
Uvařila: Monika Galgócziová
Ingredience
KORPUS
- 8 ks Bielok
- 8 ks Žľtok
- 6 lžíce Polohrubá múka
- 1/2 ks Kypriaci prášok
- Sóda bikarbona
- Soľ
- 5 lžíce Teplá voda
- 2 lžíce Kakao
- 7 lžíce Cukor kryštalový
KRÉM
- 500 ml Smotana na šľahanie
- 1/2 ks Jemný tvaroh
- 2 ks Kyslá smotana alebo bielý jogurt
- 2 ks Vanilkový cukor
- dľa chuti Cukor múčka
Instrukce
- <p>Včera mala moja milovaná Mili meninky, tak som jej narýchlo upiekla túto tortičku...A keďže miluje lentilky, tak tam samozrejme nesmeli chýbať *smile*</p><p><strong>...tortička je ľahká, svieža a šťavnatá...</strong></p><p> </p><p><strong>Korpus:</strong> Bielky vyšľaháme do tuha so štipkou soli. Ďalej postupne pridávame cukor, žĺtka, teplú vodu, múku s práškom do pečiva, sódou bikarbónov a kakaom.</p><p>Spodok tortovej formy (ja mám priemer 26cm) vystelieme papierom na pečenie.</p><p>Do formy vylejeme cesto a pečieme pri teplote 180°C cca 45 minút. <em>(Vyskúšame špáradlom, či je torta upečená...)</em></p><p>Následne formu obrátime hore "nohami" a dáme vychladnúť na mriežku.</p><p>Keď nám korpus vychladol vyberieme ho z formy a prerežeme v polovici.</p><p>Následne už len naplníme krémom a zdobobíme podľa ľubovôle.</p><p><em>(Ja som nenatierala boky torty, urobila som tzv. nahú tortu ;-) )</em></p><p> </p><p><strong>Krém:</strong> Šľahačky si vyšľaháme do tuha so stužovačmi šľahačky vanilkovým cukrom. Zľahka vmiešame tvaroh a kyslú smotanu. <em>(Krém mám trochu hrudkový, lebo som nemala doma jemný tvaroh, tak som dala hrudkový *smile* )</em></p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...