Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Marlenka bez vaľkania cesta

Marlenka bez vaľkania cesta

Uvařila: Monika Galgócziová

Ingredience

CESTO

  • 300 g práškový cukor
  • 400 g hladká múka
  • 250 g maslo
  • 1 lžíce jedlá soda
  • 3 ks vajce
  • 3 lžíce med
  • dle potřeby mlieko

PLNKA

  • 375 g maslo
  • 600 g salko

NA OZDOBU

  • vlašské orechy
  • picao v tube

Instrukce

  1. <p>Ak patríte k milovníkom marlenky a ja a moja rodina, tak Vás určite poteší tento jednoduchý recept na marlenku bez vaľkania cesta :-D</p><p> </p><p><strong>Cesto: </strong>Nad parou si rozpustíme maslo. Pridáme med, vajcia, práškový cukor, sódu bikarbónu a múku. Všetko spolu dobre premiešame. <em>(Ak je cesto príliš husté pridáme trocha mlieka a znova rozmiešame). </em>Nakoniec si cesto odvážime, a rozdelíme si ho na tri rovnaké časti.</p><p>Na tenký plech mi dáme papier na pečenie, na ktorý rovnomerne rozotrieme jednu časť cesta. Cesto roztierame až tesne po okraj!!!</p><p>Pečieme v rúre na 175°C približne 12 minút. Cesto je hotové, keď zhnedne a okraje nám začnú tmavnúť, akoby sa už pomaličky pripekali.</p><p>Upečený plát cesta necháme na pečiacom papieri vychladnúť, otočíme ho a okraje orežeme. Orezávame z každej strany cca 2cm. Zvyšné kúsky cesta vložíme do misky a prstami podrvíme na jemnú posýpku, ktorú neskôr použijeme na zdobenie koláča.</p><p> </p><p><strong>Plnka: </strong>V miske si vyšľaháme zmäknuté maslo, do ktorého postupne primiešame sladené tekuté salko. Plnku si odvážime a rozdelíme ju na tri rovnaké časti. </p><p>Prvý plát cesta si položíme na dosku (alebo plech) a roztrieme naň prvú časť plnky. Postup opakujeme aj s ostatnými plátmi cesta (<em>s cestom narábame veľmi opatrne je krehké a mohlo by sa zlomiť!!!</em>). Na posledný plát rozotrieme len tri štvrtiny plnky a zvyšok použijeme na potretie okrajov.</p><p><strong>Ozdoba: </strong>Vlašské orechy si nasekáme na drobné kúsky a nasucho ich opečieme na panvici. </p><p>Vrch a boky koláča si posypeme posýpkou, ktorú sme si pripravili zo zvyškov cesta. Posýpku môžeme rukou veľmi jemne popritláčať, aby sa spojila s plnkou a vytvorila tak ďalšiu vrstvu koláča. Vrch posypeme nasekanými vlašskými orechmi.  Nakoniec už len vrch cik-cak pokvapkáme Pikaom, ktoré sme si zriedili trochou vody.</p><p>Dáme vychladnúť do chladničky najlepšie na noc.</p><p> </p><p><strong>Dobrú chuť! </strong></p>

Ohodnoťte recept

Zatím bez hodnocení

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Grilované kuřecí Supreme jako od šéfkuchaře

Související recepty