Letní závitky - lehké a zdravé
★★★★★
Uvařila: PavlaRádlová
Ingredience
- 1 ks Mrkev
- 1 ks Okurka
- 3 hrst Rukola
- 2 lžíce Tmavá sojová omáčka (Kikkoman)
- 1 ks Wasabi pasta
- 3 ks Rýžový papír
Instrukce
- <p>Výborné a lehké jídlo, které má minimum kalorií :)</p><p>1) Mrkev a okurku nakrájejte na tenké proužky, pórek na malé nudličky.</p><p>2) Rýžový papír opláchněte mírně ve vlažné vodě a ihned položte na suchou utěrku. Zhruba 1 minutu nechte okapat.</p><p>3) Na rýžový papír na sebe naukládejte postupně rukolu, mrkev a okurku. Poté papír zaviňte a na jedné straně založte, aby Vám zelenina nevypadla.</p><p>4) Sojovou omáčku (doporučuji Kikkoman) nalijte do misky a přidejte dle chuti wasabi pastu (já dávám zhruba 5 cm z tuby, protože mám ráda ostré jídlo) a závitky v této omáčce namáčejte.</p><p> </p><p>Tip: Můžete zkusit omáčku jakékoliv chuti, kterou máte rádi k zelenině. Mnoho nápadů naleznete i na internetu :) Navíc do závitků můžete přidat co Vás napadne - maso, lososa, tofu atd.</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...