Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Jednoduchá roláda, na které si pochutná celá rodina

Jednoduchá roláda, na které si pochutná celá rodina

Uvařila: Lenka Hudečková

Ingredience

  • 4 ks Vejce
  • 100 g Polohrubá mouka
  • 120 g Moučkový cukr
  • 1 lžíce Olej
  • 1 špetka Sůl
  • dle potřeby Marmeláda
  • 1 ks Tvaroh
  • 2 ks Pudink
  • 120 g Máslo
  • dle chuti Cukr
  • 600 ml Mléko

Instrukce

  1. <p>Nejprve si uvařte ze 600 ml mléka, dvou sáčků pudiknkového prášku a 4 lžic cukru hustý pudink, který nechejte skoro vychladit. Často ho míchejte. Máslo si vyndejte z ledničky, aby povolilo a tvaroh, aby nebyl studený.</p><p><strong>Zapněte troubu na 180°C.</strong></p><p> </p><p>Nyní se pustíme <strong>do samotné rolády</strong>.</p><p>Na roládu potřebujete 4 vejce - oddělte si žloutky a bílky (opatrně, aby se do bílku nedostal ani kousek žloutku)..., 100 g polohrubé mouky, 120 g moučkového cukru a špetičku soli.</p><p>Z oddělených bílků nejprve ušlehejte tuhý sníh, pro lepší ušlehání dávám do bílků špetku soli.</p><p>Do žloutků přidejte cukr a metličkami vyšlehejte do husté pěny, pak přidejte polohrubou mouku a nakonec pro částech vyšlehaný sníh. Asi polovinu ho dám, dokud šlehám šlehačem, zbytek sněhu pak lehce vmíchám vařečkou.</p><p>Na plech si dejte pečící papír a ten potřete jednou lžící oleje po jeho celé ploše. Na to vylejte těsto a hezky rozetřete, aby nebyly kraje slabé a prostředek silný. Pak plechem zaklepejte, lépe se těsto usadí a vložte do trouby. Při 175 - 180°C pečte přibližně 10 - 12 minut, záleží na troubě. Dokud není těsto zlaté.</p><p>Mezitím si připravte vlhkou utěrku, na kterou pak těsto vyklopíte a ihned zarolujete do rolády.</p><p> </p><p><strong>Náplň:</strong></p><p>Náplní může být hodně, někdy dělám jen šlehačku vyšlehanou s cukrem, to je pak nejjemnější roláda, jindy pudink s máslem atd.</p><p>Nyní jsem dělala pudink vyšlehaný s tvarohem a máslem.</p><p>Do téměř vychladlého pudinku přidáme kousky másla a vyšleháme do hladkého krému, pak postupně po troškách přidáváme tvaroh. Já všude používám ne vaničkový, ale balený v alobalu, nízkotučný. Podle chuti ještě doslaďte.</p><p> </p><p><strong>Vrátíme se k roládě:</strong></p><p>Ještě ne zcela vychladlou roládu zase rozbalíme a potřeme dobrým džemem a potom náplní. Do kraje vložíme ovoce a zabalíme. Dávám někdy jahody, jindy borůvky, dneska broskve, neboť byly od neděle otevřené.</p><p>Po zabalení rolády ještě potřeme zbytkem krému nahoře a můžeme zdobit zdobičkou, Kreativitě se meze nekladou. Já nejsem umělec, ale vždy tam něco vytvořím a dozdobím ovocem. </p><p>Roláda je nejlepší, až když se aspoň pár hodin v chladu hezky prosákne a proleží.</p><p> </p><p>Dobrou chuť Vám přeje Hudlenka</p>

Ohodnoťte recept

Zatím bez hodnocení

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Grilované kuřecí Supreme jako od šéfkuchaře

Související recepty