Jak se pečou miminka
★★★★★
Uvařila: Eva Kuntová
Ingredience
- 250 g Polohrubá mouka
- 250 g Polotučný tvaroh
- 250 g Hera
- 1 ks Marmeláda
- Cukr moučka na posypání
Instrukce
- <p>Jak se dělají děti, jistě každý ví.</p><p>Ale jak se pečou miminka, která jsou k jídlu?</p><p>Název miminka vzniknul z toho, že se v závěrečné fázi šátečky balí ve stejném stylu, v jakém se zabalují děti do zavinovačky.</p><p>Přičemž celý postup je velice jednoduchý, finančně nenáročný a životnost těchto miminek je u nás doma minimální, protože jsou velice chutná.</p><p>Tak tedy : Heru, mouku a tvaroh dáme do misky a uděláme těsto. Vzniklé těsto rozválíme na vále a spodním dílem skleničky tvarujeme kolečka. Ty pak plníme marmeládou. Spojujeme dva protilehlé konce k sobě a radujeme se, jak nám ty miminka hezky jdou. Pečeme v předem vyhřát troubě asi dvacet minut do růžova.</p><p>Po vychladnutí posypeme moučkovým cukrem a podáváme.</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...