Jägrovky - nepečené kuličky
★★★★★
Uvařila: KláraOcelíková
Ingredience
- 1 balení Koka sušenky
- 120 g kokos
- 120 g Tuk
- 120 g Cukr nebo med
- 40 g Kakao
- Jägermeister - podle chuti a konzistence
- Tmavá nebo bílá čokoláda, kokos - na ozdobu
Instrukce
- <p>Tento recept mám od maminky, která dělala celé naše dětství Koka tyčinky máčené v čokoládě, avšak mísené rumem.</p><p>Minulé Vánoce byly první, kdy jsem byla sama s přítelem, a tak jsem se dala do "velkého pečení" - bohužel rum chyběl, zato Jägermeister přebýval. A tak vznikly Jägrovky.</p><p>* 1 balíček Koka sušenek rozdrtíme - nejlépe v mixéru, ručně to trvá docela dlouho, ale aspoň zapojíte muže do pečení. :)</p><p>* Jednoduše přidáme ostatní ingredience a vypracujeme těsto, které mísíme právě Jägermeistrem.</p><p>* Těsto bude lepkavé, ale musí být možné udělat z něj malé kuličky.</p><p>* Určitě nedávejte těsto uležet do lednice ani na balkón - pokud moc ztuhne tak vám popraská a nedájí se dělat kuličky.</p><p>* Hotové kuličky můžete máčet v čokoládě, posypat kokosem nebo udělat vánoční baňky - mé pokusy a inspiraci naleznete na fotkách.</p><p>Dobrou chuť a ať vám u toho zbyde ten Jägermeister i do těsta. ;)</p><p> </p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...