Duté oříšky
★★★★★
Uvařila: JitkaValachovičová
Ingredience
- 40 g Mleté vlašské ořechy
- 30 g Cukr moučka
- 30 g Máslo
- 1 lžíce Hladká mouka
Instrukce
- <p>Milé kuchařinky, pořídila jsem si letos silikonovou formu na malé oříšky. Naráz tak máte upečeno 48 kousků.</p><p><em>Postup je velmi jednoduchý :</em> Přizpůsobila jsem si ho podle sebe, všechny 4 ingredience rychle zpracujete na těsto. Já jsem ho dala asi na půl hodiny rovnou do mrazáku, ale může počkat i do druhého dne v ledničce. Potom si po částech vyválejte "hada", nakrájejte stejné kousky a naplňte formičky asi do poloviny, těsto je hodně mastné, prst jsem si máčela v hladké mouce. ;-)</p><p>Pečeme v předehřáté troubě na 150 st. cca 20 minut. Po upečení necháme vychladnout a pak teprve oříšky vyndáme, jde to snadno. (Oříšky by se daly ještě trochu přizdobit čokoládovou polevou, ale i tak samotné jsou dobré. ):-)</p><p>Budu ještě péci klasické těsto, které slepuji ořechovým krémém. Na obalu formy je také recept s kandovaným ovocem a ovesnými vločkami.</p><p><em>Dobrou chuť přeje </em>Jitkakytka *heart* *enzo*</p><p> </p><p> </p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...