Domácí želé bonbóny podle Myšky
★★★★★
Uvařila: JitkaValachovičová
Ingredience
- 1 sáček Sypká želatina
- 1 dcl Voda
- 200 ml Ovocný sirup - štáva z půlky limetky nebo citronů
- Kokosový olej
Instrukce
- <p>Připravte pro své děti zdravé želé bonbóny, bez zbytečných éček, barviv a konzervantů. Z uvedeného množství je asi 33 bonbónů. *heart*</p><p>Záleží na velikosti formiček. Můžete použít i vnitřek z bonboniéry nebo obal na křepelčí vajíčka.</p><p> </p><p><em>Postup výroby: </em>Nejprve peroutkou namočenou v kokosovém oleji vymažte formičky, do kterých budete směs nalévat.</p><p>Osvědčilo se mi dělat směs ve smaltovaném hrnku s nalévací hubičkou = pro lepší manipulaci.</p><p>Skoro deci vody přiveďte k varu, nechte trochu zchladnout, vsypte želatinu a metličkou míchejte, dokud se nerozpustí, pak přilejte sirup a stále míchejte, ALE jen k bodu varu. Želatina se varem ničí. Na konci vmíchejte limetkovou nebo citronovou šťávu.</p><p>Opatrně nalijte do formiček. Po částečném ztuhnutí dejte do lednice. Kokosový olej na vymazání je pro lepší vyklápění bonbónů.*</p><p>Bonbóny dejte do vhodné krabičky a uchovávejte v lednici, tam ale dlouho nevydřží, protože budou brzy snědeny. :-)</p><p>(První pokus jsem dělala ze šťávy YO, když byla v akci za 42,- Kč. Myslím, že by šlo udělat i z kvalitního džusu.)</p><p>Dobrou chuť dětičkám i Vám všem přeje</p><p>Jitkakytka*</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...