Domácí hořčice
★★★★★
Uvařila: JitkaValachovičová
Ingredience
- 80 g Hořčičné semínko
- 175 ml Jablečný ocet
- 1 lžička Kurkuma
- Sůl
- 1-2 sklenička Med nebo agáve sirup nebo třtinový cukr
Instrukce
- <p> </p><p>:-):-):-) Snadno si připravíte <em>domácí hořčici</em> : Sáček hořčičného semínka zaliji studenou vodou asi na 3 hodiny, potom přes cedník vodu sliji.</p><p>Přendám do vyššího hrnku, přidám med, kurkumu, případně sůl a tyčovým mixérem mixuji. Postupně přídávám převařený a zchladlý ocet.</p><p>:-) záleží, jakou chcete mít konzistnci hočřice, čím déle mixujete, tím bude jemnější. Kurkuma je kvůli barvě a navíc je to koření s velmi dobrými</p><p>účinky na zdraví.</p><p> </p><p>Případně můžete dochutit chilli nebo křenem--------------</p><p> </p><p>Ráda dělám maso potřené hořčicí s trochou zázvoru.</p><p> </p><p> </p><p> </p><p>Hořčici skladuji v lednici a část vždy rozdám. Ze začátku je hořčice hodně štiplavá, časem se uleží a zjemní.........................:-)</p><p>Vyzkoušejte!</p><p> </p><p> </p><p>Dobrou chuť!</p><p> </p><p>Jitkakytka***</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...