Cuketa k nedělnímu obědu? Proč ne!
★★★★★
Uvařila: Lenka Hudečková
Ingredience
- 1 ks Malá cuketa
- 1 ks Patizon
- 2 lžíce Hladká mouka
- 2 ks Vejce
- 50 g Sýr na strouhání
- 1 dcl Mléko
- 2 stroužek Česnek
- Sůl
- Koření dle chuti
- Olej
Instrukce
- <p>Ráno jsem oloupala jednu středně velkou cuketu a jeden patizon, nakrájela na asi 1 cm široké plátky. Semínkla z patizonu jsem vyloupala, v cuketě žádné nebyly.</p><p>Plátky jsem rozložila na tác a osolila. Nechala jsem asi půl hodiny vypotit, pak jsem plátky otočila a udělala totéž. </p><p>Nakonec jsem zeleninu omyla pod tekoucí vodou a nechala vykapat.</p><p>V misce jsem si smíchala dvě vejce, která jsem nejprve rozkvedlala, přidala mouku, mléko, trochu soli a pepře. Udělala těstíčko.</p><p>Na hluboký talíř jsem dala rozetřený česnek a zakápla ho olejem (olivovým)...</p><p> </p><p>Když byly kousky cukety a patisonů okapané, tak jsem je nejprve namáčela v oleji s česnekem a pak v těstíčku. Přendala na plech a dala do vyhřáté trouby asi na 15 min. péct na 180°C. Hezky do zlatova.</p><p>Protože mi pár kousků zbylo, tak ty jsem usmažila klasicky na pánvi.</p><p>Podávala jsem s bramborem a rajčatovým salátem a musím se pochlubit, že jsme si na dnešním obědě náramně pochutnali. </p><p> </p><p>Dobrou chuť přeje Hudlenka</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...