Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Čokoládovo-pomerančový dort - i bez cukru to jde

Čokoládovo-pomerančový dort - i bez cukru to jde

Uvařila: MaryAušová

Ingredience

  • 500 g Ricotta
  • 2 ks Pomerenč - kůra
  • 4 ks Vejce
  • 250 g Mandlová mouka ( já použila jemně mleté mandle)
  • 100 g Vysokoprocentní čokoláda
  • 1/2 lžička Jedlá soda

Instrukce

  1. <p>POSTUP:</p><p>Předehřejeme troubu na 175 stupňů.</p><p>Připravíme si kulatou formu o průměru 20 cm, vyložíme pečícím papírem. </p><p>Oddělíme si žloutky od bílků. </p><p>Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu. </p><p>Rozpuštěnou čokoládu dáme do větší misky a do ni vmícháme ricottu, žloutky a pomocí ručního mixéru rozmixujeme. </p><p>Přidáme mandlovou mouku, jedlou sodu a kůru z pomeranče. Promícháme a necháme stranou. </p><p>V další misce vyšleháme sníh z bílků. Poté ho opatrně vmícháme do těsta. </p><p>Těsto nalijeme do připravené formy a dáme péct na 40-45 minut. </p><p>Zdobíme nasekanými pistáciemi ( já použila kešu oříšky, pistácie mi stačil ten můj sežrat :-D)</p><p>Skladujeme v lednici.</p>

Ohodnoťte recept

Zatím bez hodnocení

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Grilované kuřecí Supreme jako od šéfkuchaře

Související recepty