Čokoládovo-pomerančový dort - i bez cukru to jde
★★★★★
Uvařila: MaryAušová
Ingredience
- 500 g Ricotta
- 2 ks Pomerenč - kůra
- 4 ks Vejce
- 250 g Mandlová mouka ( já použila jemně mleté mandle)
- 100 g Vysokoprocentní čokoláda
- 1/2 lžička Jedlá soda
Instrukce
- <p>POSTUP:</p><p>Předehřejeme troubu na 175 stupňů.</p><p>Připravíme si kulatou formu o průměru 20 cm, vyložíme pečícím papírem. </p><p>Oddělíme si žloutky od bílků. </p><p>Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu. </p><p>Rozpuštěnou čokoládu dáme do větší misky a do ni vmícháme ricottu, žloutky a pomocí ručního mixéru rozmixujeme. </p><p>Přidáme mandlovou mouku, jedlou sodu a kůru z pomeranče. Promícháme a necháme stranou. </p><p>V další misce vyšleháme sníh z bílků. Poté ho opatrně vmícháme do těsta. </p><p>Těsto nalijeme do připravené formy a dáme péct na 40-45 minut. </p><p>Zdobíme nasekanými pistáciemi ( já použila kešu oříšky, pistácie mi stačil ten můj sežrat :-D)</p><p>Skladujeme v lednici.</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...