Čokoládovo-mandlový koláč pro celou rodinu
★★★★★
Uvařila: MarkétaBrücknerová
Ingredience
- 150 g Čokoáda (min 60%)
- 1 lžíce Agáve
- 4 ks Vejce
- 190 g Změklé máslo
- 100 g Cukr krupice
- 50 g Mandlová mouka
- 2 lžíce Holandské kakao
- Sezonní ovoce
- Tvaroh nebo jogurt
Instrukce
- <p>Mám ráda dezerty bez mouky. Problém je v tom, že dost často jsou příšerně přeslazené nebo chutnají jako něco zdravého nebo dietního, a to prostě u dezertu nechcete. Proto mám tak ráda tento koláč, jsou tam všichni moji oblíbenci – mandle, hořká čokoláda, maliny a jako bonus ani gram mouky. Nejlepší kombinace pro nedělní sladkou tečku. Doporučuji podávat s našlehaným tvarohem a vanilkovým extraktem ať máme v pondělí na co vzpomínat. :-)</p><p><strong>Jak na to?</strong></p><p>1. Troubu rozehřeji na 180 stupňů. Koláčovou nebo dortovou rozkládací formu vyložím kolečkem pečícího papíru a strany pomažu máslem.<em>♥ K vymazání stran si vždy ustřihnu kousek obalu od másla, tak to dělává moje babička.</em></p><p>2. Ve vodní lázni nechám rozpustit čokoládu nalámanou na kousky (já používám čokoládové čočky) a poté přidám 1 lžíci agáve.<em>♥ Vrchní část (miska nebo hrnec) vodní lázně by se neměl dotýkat vody. Stačí, když úkol splní pára. </em></p><p>3. Vejce rozmixuji v míse do pěny.<em>♥ Vejce rozklepněte vždy zvlášť do hrnečku a vkládejte postupně – věřte mi! :-)</em></p><p>4. Zvlášť si v míse vy mixuji dohladka máslo s cukrem, cca 3-4 minuty. Obě hmoty spojím a promíchám stěrkou. </p><p>5. Poté přidám mandlovou mouku, kakao, rozpuštěnou čokoládu a opět promíchám, až vznikne krásné těsto, které opatrně naliji do formy. Koláč peču cca 27 minut.<em>♥ Doprostřed píchnu špejli, pokud zůstane suchá, koláč je správně upečený.</em></p><p>6. Koláč nechám vychladnout na mřížce. Podávám s ovocem, tvarohem s jogurtem a troškou moučkového cukru. </p><p><em>Odkaz na recept na blogu:</em>https://bymakiblog.wordpress.com/2016/09/18/cokoladovo-mandlovy-kolac/</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...