Čokoládové bonbóny: Pralinky, na které si vybudujete závislost
★★★★★
Uvařila: MarkétaSládečková
Ingredience
- 200 g Čokoláda hořká
- 100 ml Smetana 31%
- Ořechy
- Med
- Káva
Instrukce
- <p>Vyčistěte si formu. </p><p>V mikrovlnné troubě si rozpusťte nasekanou čokoládu. Tak, aby vás jen hřála do prstů. </p><p>Nyní čokoládu nalejte do formy tak, aby byla úplně plná. Formou zatřeste, aby unikly bublinky vzduchu. Nyní formu obraťte vzhůru nohama, aby vytekla přebytečná čokoláda. Obraťte zpět a setřete kartou nebo pevnou plastovou stěrkou. Znovu obraťte a nechte okapat na mřížce. Pokud ji nemáte tak neobracejte a rovnou s formou do lednice. </p><p>Náplň:</p><p>Klasická čokoládová ganache:</p><p>Čokoláda a smetana. V různém poměru těchto dvou surovin docílíte různé konzistence náplně. Čokoládu můžete použít mléčnou, bílou nebo hořkou podle chuti.</p><p>Takže... Na náplň, která má po zakousnutí tužší konzistenci a na skusu nechává obtisk vašich předních zubů, potřebujete poměr 1:1. Tedy 50g rozpuštěné čokolády a 50g smetany, kterou si přivedeme k varu a dáme do ní čokoládu. Zamícháme do stejnorodé směsi a necháme vychladnout. Vyndáme si formu z lednice a lžičkou do ní dáváme náplň asi tak 2-3mm od vrchu. Necháme opět v lednici ztuhnout. Rozehřejeme si opět hořkou čokoládu jako prve a nalijeme ji do formy na náplň, rozetřeme a kartou nebo pevnou stěrkou čokoládu stáhneme, tak že zůstane jen jako spodní víčko na pralince. Znovu dáme formu do lednice a počkáme než čokoláda řádně zatuhne. Poté hotvé pralinky opatrně vyloupne nebo vyklepneme z formy a už jen mlsáme. :)</p><p>Více o příchutích, kde sehnat formy, vychytávkách a jiných postupech a receptech sledujte blog nebo mě klidně kontaktujte, kdyby se něco nedařilo. Do budoucna bude i kurzík. :)</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...