Co dům dal - neb plněné brambory
★★★★★
Uvařila: JulieFranková
Ingredience
- 5 ks Brambor
- 2 ks Jarní cibulka
- 2 stroužek Česnek
- 2 ks Tavený sýr
- 100 g Uzeninu, kterou máte momentálně v lednici
- Pepř, sůl, provensálské koření
- 5 ks Vydlabaný vařený brambor
- 100 g Tvrdý sýr
Instrukce
- <p>Vybereme si přiměřeně stejně veliké brambory. Je lepší mít větší, než-li menší. Brambory si ve vodě omyjeme a dáme je v celku a ve slupce vařit. Mezitím, než se nám uvaří brambory si připravíme plnící směs.</p><p>Do misky si dáme dva tavené sýry. Na jemno si nakrájíme cibulku, (kdo ji nemá rád, žádnou dávat nemusí a kdo nemá jarní dá normální. Ovšem jen půlku). Prolisujeme si stroužky česneku. Na malé kostičky si nakrájíme uzeninu (vysočinu) a přidáme do misky. Osolíme, opepříme a dáme špetku provensálského koření. Nepřehánět je hodně aromatické.</p><p>Uvařené brambory schladíme pod studenou vodou. Když máme vezmeme jednu bramboru po druhé a rozpůlíme na půl. Vezmeme půlku brambory a lžičkou vydlabeme (to vydlabané dáme do misky se směsí), tak aby okolo zůstal tak 1cm a ne úplně na slupku.</p><p>Brambory si vydlabané osolíme a naplníme směsí. Na konec posypeme tvrdým sýrem.</p><p>Brambory dáme do předem předehřáté trouby a pečeme cca 15 minut na 180C°.</p><p>Dobrou chuť :) </p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...