Božské pralinky, snadné, efektní a fantasticky dobré
★★★★★
Uvařila: JitkaHemolová
Ingredience
- 5 lžíce Kakao
- 5 lžíce Kokosový olej
- 5 lžíce Med /agávový/javorový/datlový sirup
Instrukce
- <p>Kakaový prášek smícháte s kokosovým olejem a osladíte - buď medem, javorovým či datlovým sirupem, výborný je také s agávovým. </p><p>Vzniklnou hmotu plníte do formiček na pralinky, do kterých jste si předtím nadrobno nasekali oříšky, kokos, goji nebo také třeba špetku chilli. </p><p>Naplněné a uhlazené (nožem či nějakou plochou "urovnáte" povrch pralinek ve formě) dáte na zhruba 10 - 15 minut do mrazáku.</p><p>Vytáhnete...vyklopíte...a je hotovo :-)</p><p> </p><p><strong>TIPY: </strong></p><p>TIP1: pokud nemáte speciální formu na pralinky, nezoufejte....já jsem pralinky dělala <strong>i ve formě (ale silikonové) na led.</strong> </p><p>TIP2: <strong>skladujte je v uzavřené nádobě v ledničce,</strong> při běžné pokojové teplotě totiž kokosový olej v pralinkách měkne a není to ono, zkrátka jsou to takové hustě přírodní pralinky bez ztuženého tuku a tak nedrží tak, jako ty standardní, ve kterých bývá hromada chemie...aby vydržely :-)</p><p>TIP3: <strong>nikomu je neukazujte</strong>! Protože vám je totiž ostatní okamžitě snědí :-) </p><p>TIP4: <strong>připravte se na "jinou" chuť</strong> - dětem obvykle přijdou pralinky hořké, protože se to opravdu nedá srovnat s jen čistě sladkou chutí Kinder...tak je na to připravte. </p><p> </p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...