Banánovo-ořechová buchta
★★★★★
Uvařila: Marcela ZAVADILOVÁ
Ingredience
- 450 g Banány
- 3 ks Vejce
- 150 g Hladká mouka
- 100 g Polohrubá mouka
- 40 g Cukr moučka
- 1 ks Vanilkový cukr
- 1 ks Citrón - kůra
- 120 g Hera
- 6 lžíce Vlašské ořechy
- 1 ks 70% čokoláda
- 1 ks Meduňka
- 1/2 ks Prášek do pečiva
- 4 - 5 lžíce Marmeláda
Instrukce
- <p>Troubu předehřejeme na na 170º C.</p><p> </p><p>Těsto:</p><p> </p><p>Nejprve si oddělíme žloutky od bílků. Vyšleháme tuhý sníh. Žloutky vyšleháme s cukrem do lesklé pěny, přidáme změklou Héru, kůru z jednoho bio citronu. Banány rozmačkáme vidličkou a postupně zašleháváme. Do odvážené hladké a polohrubé mouky přidáme kypřící prášek. A za stálého míchání přidáváme po lžičkách. Dále přidáme pokrájené nebo rozdrcené ořechy. Do vypracovaného těsta lehounce vmícháme sníh. Těsto vlijeme do vymazané a vysypané formy.</p><p> </p><p>Pečeme na 170º C cca 45 - 55 minut dle zvolené formy.</p><p> </p><p>Po upečení nakrájíme a promažeme domácí marmeládou. Dle chuti. Použila jsem domácí marmeládu jahodovo-malinovo-ostružinovou s banánem. Dozdobeno 70% hořkou čokoládou a meduňkou. Na zdobení lze použít drcené ořechy či šlehačku:)</p><p> </p><p> </p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...