Aspik
★★★★★
Uvařila: IvetaMalá
Ingredience
- 3 ks Želatina v prášku
- 900 ml Voda
- 8 lžíce Ocet
- 6 lžíce Cukr
- 4 lžíce Sůl
- 200 g Šunka
- 100 g Sýr
- 1 ks Pomazánkové máslo
- 1 ks Tavený sýr
- 1 ks Hrášek
- 1 ks Kukuřice
- 1 ks Okurka nakládačka
- Paprika
- Vejce
Instrukce
- <p>Želatina v prášku se dle návodu připraví, dochucení je vždy jiné, ale musí se počítat s tím, že při ochutnání želatiny v tekutém stavu se chut při vytuhnutí trochu zjemní, není třeba se bát přidat 1-2 lžíci octa, nebo cukru.</p><p>Připraví se hřbet, nebo jakákoliv forma, ve které chceme aspik dělat.</p><p>Vypláchne se studenou vodou a nechá se tam pár kapek vody.</p><p>Horkou želatinu nalijeme do formy do 1cm a nechá se v lednici vychladnout.</p><p>Teď už je vše na fantazii. Po vychladnutí se může vyzdobit jak je libo, může se dát vajíčko, formou vykrájený sýr, na ozdobu okurku, papriku, hrášek, kukuřici, kudrnatou petrželku.</p><p>Další vrstva se opatrně pokape lžící želatinou a nechá se vychladnout.</p><p>Dál naskládáme plátky šunky, nebo sýra. na které se náplň z pomazánkového másla a sýra (nebo dle chuti lze přidat trošku majonézy, křenu) přikreje se další vrstvou šunky, aby až se bude nalévat aspik, nevyplavala náplň ven.</p><p>Podle výšky formy se může dát ještě jedna vrstva náplně, třeba zabalit i do ruliček šunky, nebo se může už dokončilt.</p><p>Necháme vychladnout nejlépe přes noc do rána, ale většinou stačí i 4-6h.</p><p>Na vyklopení stačí formu polít teplou vodou, nebo namočit do teplé lázně a opatrně aspik vyklopit.</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...