0řechové sušenky s ovesnými vločkami - zdravá pochoutka
★★★★★
Uvařila: Naděžda Křičenská
Ingredience
- 100 g Máslo
- 160 g Hladká mouka
- 160 g Třtinový cukr
- 2 ks Vejce
- 2 lžička Kypřící prášek
- 200 g Ovesné vločky
- 100 g Drobně nasekané lískové ořechy
- 100 g Drobně nasekané vlašské ořechy
- 2 lžíce Sezamové semínko
- 100 g Rozkrájené rozinky
- 100 g Rozkrájené suš. plody goji
- 3 lžíce Meruňkový džem
- 1 lžička Skořice
Instrukce
- <p> </p><p> </p><p>Nejprve si posekáme ručně nebo v robotu ořechy, sušené ovoce i ovesné vločky. Pak v míse dobře propracujeme máslo s cukrem, vejci, skořicí, ovesnými vločkami, ořechy, ovocem a moukou s kypř. práškem. </p><p> </p><p>Plech si vyložíme pečicím papírem. Z těsta lžičkou odebíráme hmotu a tvoříme kuličky. Klademe na peč. papír a tvoříme stlačením koláčky. Uprostřed si uděláme malý důlek. </p><p> </p><p>Pečeme v troubě při teplotě 150°C 10 minut. Pak ozdobíme do důlku meruňkovým džemem a ještě dopečeme 10 minut. </p><p> </p><p>Sušenky jsou rychlé, zdravé a velmi chutné. Je to taková zdravá svačinka ke kávě nebo čaji. </p><p> </p><p> </p><p> Přeji dobrou chuť a pěkné sobotní odpoledne ! </p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...