
Veselé a hravé velikonoční tvoření s Mlékárnou Valašské Meziříčí
★★★★★

Porce: 7Uvařila: Kateřina Goroškov
Ingredience
- NA TĚSTO
- polohrubá mouka 1/2 hrnku
- cukr 1/4 hrnku
- prášek do pečiva 1 lžička
- Čerstvé mléko z Valašska 1/4 hrnku
- kousek rozpuštěného másla
- malé vejce 1
- špetka soli
- NA KRÉM
- Čerstvá smetana z Valašska ke šlehání 1 ks
- Bílý jogurt z Valašska bifido 2 lžíce
- třtinový cukr na doslazení
- NA ZDOBENÍ
- čokoláda
- dortové zdobení
Instrukce
- Nejprve rozmícháme vejce s cukrem, přidáme mléko, máslo a poté směs mouky, kypřící prášek a špetku soli. Vymícháme v těsto, které nalijeme do malé dortové formy vyložené pečícím papírem.
- Pečeme na 180 °C přibližně 15–20 minut.
- Korpus následně nastrouháme nebo rozdrobíme.
- Vyšleháme smetanu do konzistence šlehačky, přidáme jogurt a dosladíme cukrem dle potřeby.
- Smícháme krém s rozdrobeným těstem a vytvarujeme vajíčka.
- Ty poté dáme na 30 minut do mrazáku.
- Špejle namočíme do roztopené čokolády, zapíchneme do vajíček (aby byly přibližně v polovině), obalíme v čokoládě a posypeme zdobením.


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...