
Rýžový nákyp se sušenými švestkami
★★★★★

Porce: 8Uvařila: Naděžda Křičenská
Ingredience
- 500 g rýže
- 1000 ml mléka
- 250 g práškového cukru
- 180 g másla
- 10 vajec
- 1 lžička soli
- 2 lžičky skořice
- 1 lžička strouhané citron.kůry
- 1 vanilkový lusk
- 200 g sušených švestek
- 100 g sekaných vlašských ořechů
Instrukce
- Rýži si vypereme.
- Uvaříme rýži v mléce se solí a trochou cukru doměkka.
- Rýži necháme vychladnout.
- Utřeme žloutky s cukrem a máslem.
- Přidáme citron. kůru a vnitřek vanilk. lusku.
- Ušleháme sníh z bílků s trochou soli.
- Do rýže vmícháme žloutkovou směs a sušené švestky.
- Opatrně přimícháme ušlehaný sníh.
- Rýžovou směsí naplníme pekáč vyložený pečícím papírem.
- Povrch poklademe sekanými ořechy.
- Pečeme v troubě při 160°C asi 45 minut.


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...