Pravý americký cheescake
★★★★★
Kategorie: dezert
Uvařila: RenataKašparová
Ingredience
- 375 g Sešenky lotus nebo obyčejné
- 180 g Máslo
- 600 g Mascarpone
- 250 g Cukr moučka
- 1,5 lžička Vanilková esence
- 1,5 lžička Citronová šťáva
- 200 ml Zakysaná smetana
- 3 ks Vejce
- 1 ks Žloutek
Instrukce
- <p>Renata s s námi podělila o svůj NEJ NEJ cheescake!</p><p>Korpus </p><p>Máslo si rozpustíme v mikrovlnné troubě (popř. ve vodní lázni), sušenky nadrtíme nebo nasekáme a obě ingredience smícháme. Formu si vyložíme pečícím papírem a sušenkové těsto v ní rozprostřeme - můžete buď jen na spodek nebo jako já i po okrajích - sice je to trošku "drbačka", ale jsou horší věci.</p><p>Náplň </p><p>Nejprve si vyšleháme mascarpone s moučkovým cukrem, přidáme vanilkovou esenci a poté citronovou šťávu. Následně vešleháme zakysanou smetanu a po jednom vajíčka. Další vejce přidáváme až tehdy, když je předchozí pořádně spojené s krémem. Nakonec přidáme žloutek. Vznikne nám řidší krém. Ten nalijeme na sušenkové těsto a dáme do trouby na 170°C zapéct. <strong>Pozor, v tomhle místě mi nastal problém. Když se těsto zahřálo, začalo mi máslo vykapávat z formy. Takže doporučuji zvenku obalit formu alobalem, abyste kvůli mně neměli pak celou pokapanou troubu jako já :D.</strong>Pečeme cca 45 minut, těžko se pozná kdy už je hotovo, protože za horka se náplň ve formě pořád "třepe". Já nechala zapékat dokud náplň nezačala zlátnout.Po vytažení z trouby necháme vychladnout a 8 hodin uležet v ledničce.</p><p>Na potření</p><p><strong>250 g zakysané smetany</strong><strong>2 lžíce moučkového cukru</strong><strong>2-3 lžíce citronové šťávy</strong></p><p>Do zakysané smetany vmícháme cukr a citronovou šťávu a potřeme tím uležený cheescake. Já nakonec pro výraznější chuť ještě uvařila maliny s kouskem želatiny. Doufám, že si pochutnáte stejně jako já [x] :)</p><p> </p><p>Inspiraci jsem čerpala z www.mytaste.cz </p><p>Děkuji Báře za skvělý recept :)</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...