
Kyselica
★★★★★

Porce: 6Uvařila: Jaroslava Korpášová
Ingredience
- 300 g dobré paprikové klobásy
- 300 g uzeného vařeného masa
- 500 g kyselého zelí
- 1-2 hrsti sušených hub předem namočených
- 10-15 sušených švestek pokrájených
- 200-250 ml sladká smetana
- 1 lžíce uzené sladké papriky
- troška špaldové mouky na zahuštění
- 250 g vařených brambor
- sůl
Instrukce
- Brambory oloupeme, osolíme a dáme vařit.
- Do hlubšího kastrolu dáme trošku oleje a na něm opečeme na kolečka nakrájenou klobásu.
- Po chvíli přidáme pokrájené kyselé zelí, přidáme uzenou papriku a trošku soli.
- Zalijeme uzeným vývarem, přidáme pokrájené sušené houby i s vodou, ve které byly namočené a též do hrnce pokrájíme sušené švestky.
- Vaříme do změknutí zelí.
- V závěru si rozmícháme smetanu s troškou vody a pár lžícemi hladké špaldové mouky a polévku zahustíme.
- Necháme provařit ještě cca 15 minut, před koncem varu přidáme na kostičky pokrájené vařené brambory a na kousky pokrájené uzené maso.
- Případně ještě dosolíme. Polévka výborně chutná druhý den, kdy se všechny chutě dokonale propojí.


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...