
Kuřecí ve sladkokyselé omáčce v tortille
★★★★★

Porce: 4Uvařila: Lenka Hudečková
Ingredience
- 3 ks kuřecí prsa
- 0,50 šálek kukuřičný škrob
- 2 lžíce olej
- 1 ks červená paprika
- 1 ks zelená paprika
- 0,50 ks cibule
- omáčka
- 0,75 šálek cukr
- 0,50 šálek jablečný ocet
- 2 lžíce sojová omáčka
- 1 lžička česnek sušený nebo 2-3 stroužky
- 0,50 lžička cibulová sůl
- 2 lžíce kečup - jemný můžete dát i víc
- 1 lžíce kukuřičný škrob
- 2 lžíce studená voda
Instrukce
- Kuřecí maso rozklepejte a nakrájejte na kostičky.
- Poté smíchejte s kukuřičným škrobem a nechte odstát.
- Poté si připravíme omáčku -
- Do menšího rendlíku dejte cukr, ocet, sójovou omáčku, česnek (nebo česnekový prášek), cibuli, sůl a kečup. Zamíchejte a přiveďte k varu.¨
- V malé misce ušlehejte 1 polévkovou lžíci kukuřičného škrobu se studenou vodou a míchejte dokud se nerozpustí.
- Vzniklou směs přidejte do rendlíku a míchejte, dokud omáčka nezhoustne, pak vařte na mírném ohni.
- Vezměte si větší pánev . Přidejte olej, na který vložte kousky masa.
- Osmahněte na mírném ohni asi 5 min.
- Přidejte papriky a cibuli.
- Nadále opékejte na mírném ohni, dokud kuře nebude opečené a propečené.
- Přidejte omáčku na maso s paprikami a za stálého míchání nechte prohřát.
- Podáváme s rýží, a já si včera směs dala do tortilly.
- Dobrota :-)


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...