Koriandrové baby kuřátko s wasabi kaší
★★★★★
Kategorie: hlavní chod
Uvařila: PetraHorníková
Ingredience
- 1 ks Kukuřičné kuřátko
- 4 ks Brambory
- 1 hrst Koriandr
- 1 lžíce Sweet chilli omáčka
- 1 lžíce Sojová omáčka
- Olivový nebo řepkový olej
- Wasabi
- Rukola či jiné listy na ozdobu
Instrukce
- <p>Už jste někdy pekli kuře na plechovce? Petra H. se podělila o tip a přidala zajímavou přílohu.</p><p><strong>Připravíme marinádu</strong>Olej, listy koriandru, sójovou omáčku a sweet-chilli omáčku rozmixujeme.Omyté kuře pomažeme marinádou, zbytek marinády dáme do plechovky, na kterou kuřátko posadíme (viz foto). </p><p>Kuře dáme do pekáčku (na plech) a pečeme 45 minut na 160-170 stupňů Celsia (horkovzduch), pak 15 minut pod grilem v troubě pro získání kůrčičky. Než se kuře upeče, oloupeme brambory, nakrájíme na menší kousky a uvaříme v osolené vodě do měkka. Z uvařených brambor uděláme kaši, kterou dochutíme wasabi (do kaše přidávám plátek másla a cca deci teplého mléka).</p><p>Přílohový salátek jsem udělala z listů rukoly a ředkviček. Lze z čehokoliv, co je doma.</p><p>DOBROU CHUŤ! :-{}</p><p><strong>Tip</strong>Kuřátko lze samozřejmě upéct i klasicky - bez plechovky. Já mám ale tento způsob ráda, protože se kuře upeče hezky ze všech stran a nekoupe se va vlastní šťávě. V případě baby kuřátka je třeba použít úzkou plechovku (např. RedBull), obsah vypít a horní plech propíchat. Na plechovce grilujeme i velká kuřata v létě na grilu. To už na klasické plechovce od piva (i s pivem). </p><p>Fotku velkého kuřete na grilu máte v jednom z komentářů.</p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...