Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Chinois - francouzský máslový koláč

Chinois - francouzský máslový koláč

Kategorie: moučník
Uvařila: MartinaJiříková

Ingredience

  • 100 ml Mléko
  • 90 g Máslo
  • 2 ks Vejce
  • 1 lžička Sůl
  • 50 g Cukr krupice
  • 400 g Hladká mouka
  • 20 g Droždí

Náplň

  • 80 g Cukr krupice
  • 2 ks Žloutek
  • 1 ks Vanilkový cukr
  • 250 ml Mléko
  • 30 g Hladká mouka
  • Rozinky máčené v rumu
  • Jablka
  • Skořice

Instrukce

  1. <p>Do domácí pekárny nalijeme vlažné mléko s rozšlehanými vejci a rozpuštěné vlažné máslo, přisypeme cukr (bez jedné lžičky), sůl do levého rohu a prosátou mouku, ve které uděláme vpravo důlek, do něj dáme lžičku odloženého cukru a na něj rozdrobíme droždí. Zapneme program HNĚTENÍ (v mém případě má číslo 13  :)  ) a čekáme cca hoďku a půl, až těstíčko pěkně nakyne. Ovšem nelelkujeme u toho na FB, ale připravíme si náplň.</p><p>V mléce rozmícháme oba cukry, žloutky i mouku a uvaříme z toho kašičku, kterou za občasného promíchání necháme vychladnout. Pokud nám zbude (a mně zbude, páč nešetřím  :)  ) rum z namočených rozinek, tak jej do náplně taky vmícháme.</p><p>Na dno dortové formy o průměru 26 cm položíme pečicí papír (boky nevymazávám). Vykynuté těsto rozválíme na obdélník, potřeme náplní, posypeme rozinkami a nastrouhaným kyselejším jablkem, poprášíme skořicí a srolujeme jako závin. Nakrájíme na stejnoměrné kousky (asi 3-4 cm), které klademe do formy řeznou stranou dolů. Naprosto nezbytný je superostrý nůž, protože jinak to budete pižlat a budete zmatlané od krému až za ušima!!!</p><p>Když máme kousky ve formě, necháme je asi 20 minut ještě kynout. Pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů Celsia cca 15 minut. Až začíná koláč shora zlátnout, snížíme na 160 stupňů Celsia a dalších 20-30 minut dopékáme (jako v životě - trouba od trouby vyžaduje jiný, individuální přístup  :) :) :)  ).</p><p>Upečený koláč vyndáme z formy a necháme vychladnout. Podle původního receptu by se měl po vytažení potírat sladkou vodou (cukr moučka, rozpuštěný v trošce vody), aby se leskl, ale tohle nedělám, páč je tak kráááááásnýýýý, že cukrová voda už to nemůže vylepšit  :) . Z formy jej vytahujeme až po vychladnutí, aby se nám nepotrhal.</p><p>Dobré chutnání ..... a pište jak se povedl  [x] .</p>

Ohodnoťte recept

Zatím bez hodnocení

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Grilované kuřecí Supreme jako od šéfkuchaře

Související recepty