Bábovka od Věrky P.
★★★★★
Kategorie: moučník
Uvařila: Lenka Hudečková
Ingredience
- 2 hrnek Polohrubá mouka
- 1 hrnek Cukr krystal
- 1 hrnek Olej
- 1 hrnek Mléko
- 3 ks Vejce
- 1 ks Prášek do pečiva
- 1 ks Vanilkový cukr
- 2 lžíce Kakao
- 1 špetka Sůl
Instrukce
- <p>Žloutky utřeme do pěny s cukrem a vanilkovým cukrem, přidáme olej, malinko ohřáté mléko (cca 30 sekund v mikrovlnce). Postupně přidáváme mouku smíchanou s kypřícím práškem a lehce vmícháme sníh z bílků. Ten bude krásně pevný, když do bílků před šleháním přidáme špetku soli.</p><p>Vymažeme si formu na bábovku, vysypeme strouhankou nebo hrubou moukou a vylijeme část těsta. Do zbylého těsta vmícháme 2 lžíce kakaa a vylijeme na světlou vrstvu. (Když mám náladu, tak si ještě nechávám trochu světlého těsta a udělám tříbarevnou bábovku.)</p><p>Pečeme v předehřáté troubě asi 40 - 45 minut. Zkoušíme špejlí nebo brčkem, které po vytažení z těsta musí zůstat čisté.</p><p>Tato bábovka je vždy vláčná, nedusí a moc všem chutná. (Ale moje kamarádka Věrka P. ji má stejně vždy ještě o chlup lepší než já.)</p><p> </p>


Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...