A je tu zas. Tolik nezvaný host – rýma. Ucpaný nos, unavené tělo, bolesti všeho. Kdo by to neznal. Snažíme se dělat možné i nemožné, abychom ji nechytili, ale stačí jedno „pšíknutí“ a je konec. 🙁 V práci počítáme odpadlíky a vydrží jen ti nejvíce imunoschopní, ale i ti svádí lítý boj. Nedá se nic dělat, zase jsme ji chytili. Stěžování a nadávání nám nepomůže, chce to vyrazit v boji vpřed, žádné vyjednávání a léčíme.
Koho přizveme k boji s rýmou?
Co vás napadne, když se řekne rýma? Kapesníky, zázvor, med, čaj, kapky, slivovice, postel, odpočinek, knížka, prášky, ucpaný nos, nespím, nudle, průser, totálně odřený nos,… a mohla bych pokračovat dál. Mužská rýma je „smrtelnou nemocí “ *psss* a my ženy, ač s plným nosem, ujímáme se velmi invazivní léčby. Každý z nás bojuje s rýmou po svém. Někdo stříká kapky s Vincentkou, jiný vaří zázvorové čaje… My jsme se rozhodly v boji s rýmou použít tyto 3 absolutní jedničky.
Kapesník, náš nejlepší přítel
Stává se pomocníkem číslo jedna. Náš nos zažívá extrémní pozornost. Volba správného kapesníku vám ušetří řadu nepříjemností. Značka Zewa představuje jemné a pevné kapesníky Zewa COTTON TOUCH s pravými bavlněnými vlákny. Čtyři vrstvy prémiového extra jemného papíru bez parfemace dělají z kapesníčků Zewa Softis Standard ideální volbu pro každodenní použití, ale také pro právě probíhající období chřipek a brzy tolik obtěžujících alergií. Spotřeba narůstá, proto se vyplatí do kabelky a kapes malá balení a k posteli ten největší box kapesníků.
Časy textilních kapesníků jsou pryč, neboť bylo prokázáno, že jsou oblíbeným místem bakterií a mikrobů. Papírové kapesníky přináší spolehlivé a hygienické řešení. Nová technologie pomocí pravých bavlněných vláken umožňuje příjemné smrkání a pohladí vaši pleť.
Zázvor a med. Dvojka k nezaplacení
Ideální je si vyrobit zdravý sirup z čerstvého zázvoru, bio citronu a medu. Při nachlazení stačí dvě lžičky tohoto sirupu zalít teplým čajem a hned se budeme cítit o něco lépe. Pozor i na správné pití zázvorového čaje. Ten se má pít v době, kdy je slunce nejvýše, tedy v poledne. Pijete čaj horký a po troškách? Chyba. Pít se má vlažný a najednou. A v kombinaci s medem se jedná o perfektní léčbu.
Jakýkoliv čaj slazený medem vyvolá pocení, po kterém klesá teplota a onemocnění začíná ustupovat a silice obsažené v medu usnadňují vykašlávání hlenu. Med účinně pomáhá nejen při chřipce, angíně či zánětech průdušek, ale i při léčbě závažnějších a vleklých plicních chorob.
Čaj s medem doporučují lékaři podávat malým dětem s vysokou horečkou i proto, že při vysokých teplotách je v dětském organismu zablokován enzym, který štěpí řepný cukr na cukr jednoduchý. V krvi dítěte sice koluje dostatek cukru, ten ale nemůže být využit, nervové buňky trpí hladem po cukru a může dojít k jejich podráždění, které se projevuje svalovou křečí. Pokud v tomto případě podáváme dítěti čaj slazený medem, jednoduché cukry v medu okamžitě zasytí nervové buňky a ke křečím vůbec nedojde.
My své tři bojovníky proti „rýmové epidemii“ máme připravené. A co vaše osvědčené tipy, jak bojovat s rýmou. U nás v redakci je klid před bouřkou, už tu dlouho neměl nikdo rýmu…